Хто з мерії Конотопа насправді причетний до привласнення 5 мільйонів?

Речниця мера Конотопа Артема Семеніхіна заявила, що її шеф зрадів новині про те, що посадовцями, призначеними попередниками, зацікавилась Генпрокуратура.  Та навряд чи це привід для радості, адже, очевидно, його причетність до  справи також буде вивчатися.

Як свідчить ухвала Подільського районного суду м. Києва від 30 січня, прокуратура підозрює службових осіб управління ЖКГ Конотопської міської ради та кількох приватних фірм у привласненні понад 5 млн грн. державних коштів під приводом виконання підрядних робіт у пологовому будинку та дитячій поліклініці.

Однак договір, за яким було закуплене медичне обладнання для пологового будинку і дитячої лікарні, був укладений у грудні 2015 року – на цей час Артем Семеніхін уже став мером Конотопа.

(Постачання на адресу ТОВ «Ремсервіс» медичного обладнання, використаного при виконанні вищевказаного договору, здійснювалось на підставі договору поставки № 14/12-1 від 14.12.2015 року здійснювалося ТОВ «НТР» (код ЄДРПОУ 32961013, юридична адреса: м. Київ, вул. Воздвиженська, 10а)).

Виникає питання: якщо міський голова знав, що домовленості – поза законом, чому не вимагав ануляції контракту і не оприлюднив цю інформацію? І якщо начальник  управління ЖКГ його не влаштовував – чому не звільнив його?

У 2015 році управління ЖКГ замовило ТОВ «Ремсервіс» добудову незавершеного об’єкту під пологовий будинок з діагностичним центром та дитячу поліклініку по вул. Семашка, 7а в місті Конотоп за 17,87 млн грн.

Відразу після цього сторони підписали додаткову угоду, згідно з якою договірна ціна була зменшена до 16,25 млн грн. Зменшення вартості пояснювалось тим, що відпала потреба подальших будівельних робіт і з’явилась  необхідність виключно поставок медичного обладнання на всю суму тендеру.

Таким чином, прокурори дійшли висновку,що управлінням ЖКГ провело конкурс по одного предмету закупівлі, а фактично закупило зовсім інший, відносно якого конкурсні торги не проводились.

Крім того, було встановлено, «Ремсервіс» придбав медичне обладнання у ТОВ «НТР», яке в свою чергу отримало його у двох приватних підприємців.

Слідчі встановили, що один з підприємців купив 4 акушерських ліжка на 799 тис грн., а ТОВ «НТР» ці ж ліжка продав ТОВ «Ремсервіс» за 1,20 млн грн. Крім того, три парових стерилізатора буди закуплені за 264 тис грн. кожен, хоча ціна згідно інформації офіційного дистриб’ютора становить 137 тис грн. Таким чином, на думку прокуратури, лише по двом предметам закупівлі бюджету було завдано збитків на 787 тис грн.

Також слідчі з’ясували, що обладнання медичному закладу поставляло не ТОВ «Ремсервіс», як повинно було бути за умовами договору, а ТОВ «ДП МедТехСервіс».

Джерело: http://nashigroshi.org/

Поділитися в соціальних мережах