Керівник “Сумиобленерго” пояснив, чому почастішали аварії на енергомережах

Незадовільний стан енергетичного обладнання електропостачальних компаній призводить до збільшення проблем мереж, викликаних погодними факторами. До такого висновку прийшли фахівці ПАТ «Сумиобленерго», аналізуючи підсумки аварійних відключень після проходження по регіону циклону.

«13-14 листопада поточного року під час проходження циклону по чотирьох районах Сумської області вимикалися 26 ліній 10 кВ, три лінії 35 кВ і одна лінія 110 кВ. На 8:00 понеділка залишалися знеструмленими 273 трансформаторні підстанції та 53 населених пункти регіону. Протягом доби аварійними бригадами обленерго електропочання було відновлене, але в подальшому для попередження подібних наслідків необхідно змінювати підхід до фінансування заходів з капремонту і технічного обслуговування мереж», – заявив технічний директор підприємства Віктор Рябченко.

За його словами, станом на початок 2016 року незадовільний стан мали 1 820 км повітряних ліній, 145 км кабельних ліній, 1200 трансформаторних підстанцій. «Слід зазначити, що 83% силових трансформаторів на підстанціях працюють більше 25 років. Звичайно, вони вимагають істотних коштів для забезпечення поточної експлуатації», – підкреслив Рябченко.

Показово, що планом розвитку розподільних електричних мереж ПАТ «Сумиобленерго» на 2016-2020 роки, затвердженим Міністерством енергетики та вугільної промисловості України, необхідність у коштах на поточний рік становить 1259 млн грн. Тоді як фактично буде профінансовано лише 112 млн грн, тобто у 10 разів менше від реальної потреби.

Джерело: gorod.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах