Мер Сум запевнив, що гнатися за Одесою не буде

Під час апаратної наради 10 січня міський голова Олександр Лисенко спростував інформацію із соцмереж щодо сплати сумчанами податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в розмірі 2% від мінімальної заробітної плати.

За його словами, городяни будуть сплачувати за квартири понад 60 кв. метрів, які знаходяться у їхній власності, лише 0,7% від мінімальної заробітної плати.

Це передбачено рішенням міськради «Про встановлення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки в м. Суми» від 29 червня 2016 року № 921-МР.

«Натомість дехто у соцмережах пише, що у порівнянні із Одесою, у Сумах встановлений значно більший розмір податку на нерухоме майно. Що в м. Суми, що в м. Одеса однакові пільгові «норми» для квартир – 60 кв. метрів. А ось ставки різняться, при цьому в Одесі для об’єктів нежитлової нерухомості ставка 2%, а в Сумах 0,05-0,8%. В інших зонах м. Суми, відмінних від центральної, діють понижуючі коефіцієнти», – підкреслив Олександр Лисенко.

Разом із тим, у департаменті забезпечення ресурсних платежів пояснюють, що за житлову нерухомість сумчани будуть сплачувати за 2017 рік лише в середині 2018 року. А Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20 грудня 2016 року N 1791-VIII передбачає, що з 1 січня 2017 року до розрахунку ставок податку на нерухоме майно застосовується коефіцієнт 0,5. Це означає, що від загальної суми буде потрібно платити лише половину, бо мінімальна заробітна плата, до якої прив’язані ставки, значно зросла з 1 січня 2017 року. У 2017 р. за квартиру площею 75 кв. метрів у центрі міста потрібно сплатити 144,75 грн.

При цьому не є об’єктами оподаткування така нерухомість як гуртожитки, будівлі дитячих будинків сімейного типу, власність дітей-сиріт, дітей-інвалідів. Окремо існують пільги зі сплати податку для: квартири/квартир незалежно від їх кількості – на 60 кв. метрів; житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – на 120 кв. метрів; різних типів об’єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), – на 180 кв. метрів.

Звільняються від сплати податку з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості наступні категорії фізичних осіб: малозабезпечені та багатодітні сім’ї, інваліди 1 групи, отримувачі житлових субсидій, батьки та сім’ї загиблих воїнів – інтернаціоналістів, батьки та сім’ї військовослужбовців, загиблих при проходженні військової служби, учасники АТО та члени їх сімей (на період перебування в зоні АТО).

Звільняються від сплати податку з об’єктів нежитлової нерухомості фізичні особи за господарські (присадибні) будівлі – допоміжні (нежитлові) приміщення, до яких належать сараї, хліви, гаражі, літні кухні, майстерні, вбиральні, погреби, навіси, котельні, бойлерні, трансформаторні підстанції тощо, у разі якщо загальна площа житлового будинку, розташованого на цій присадибній ділянці не перевищує 120 кв. метрів.

Поділитися в соціальних мережах

Опитування

Який нічний клуб Ви вважаєте найкращим на Сумщині?
  • Додати свою відповідь
Мер Конотопа назвав маршрутчиків терористами
У Білопіллі з Audi 100 вилучили сторічний самоварФОТО
У Сумах батьки забули 8-річну дівчинку на морозі
Сумський гуморист став призером престижної премії
Чоловік крав їжу для сім’ї
З’явилося відео, як горіла маршруткаВІДЕО
У бюджетних установах Сум проведуть аудит
У Сумах буде акція проти Путіна
У Сумах орудували серійні “домушники” з ГрузіїФОТОВІДЕО
На автодорогу викинули заряджений пістолет «Тульський Токарєв»ФОТО
У Сумах освітянам затримують аванс
Посадовець із Охтирської РДА погорів на хабарі в 20 тисяч гривень
У Сумах копи арештували Audi A4ФОТО
Конотопчанин придбав у супермаркеті грінки із черв’якомФОТО
У сумській мерії визначилися із розміром допомоги жертвам вибуху
На Сумщині набиратимуть стажерів до сервісних центрів МВС
У Шостці прокуратура примусила фірму-енергопостачальника провести аудит
У Сумах терміново шукають донорів для інваліда дитинства
На Курській прикрили незаконний бізнесФОТО
У супермаркеті Сум знайшли товстий гаманецьФОТО
Коридор Сумської ОДА прикрасили фото політиківФОТО
Організацію інвалідів очолив полковник у відставціФОТО
Жінка втратила 20 тисяч, повіривши магазинній акції
НА СУМЩИНУ ПРИЇЗДИВ ВІДОМИЙ ГРУЗИНФОТО
Одинока мати з перегаром надокучила чиновникам