Мерія Сум планує дарувати квартири особливим

На останній планово-бюджетній комісії Сумської міськради знову постало питання будівництва підйомників для людей з обмеженими можливостями, які живуть на високих поверхах.

Так, міськуправління капітального будівництва звернулося з проханням виділити їм на реконструкцію житлового будинку на вул. Харківській, 8/2, 1,2 млн грн для облаштування підйомника. Правда, начальник УКБ Віталій Шилов відразу уточнив, що ці кошти вони, можливо, розділять на 4 підйомника. Оскільки один такий ліфт зовні будинку на другий поверх коштує до 400 тис. грн.

Звичайно ж, директор департаменту фінансів Світлана Липова тут же уточнила, що 400 тисяч коштує і квартира на першому поверсі. Так чи потрібно будувати підйомники? Може, краще давати людям квартири поверхом нижче? Правда, як це зробити законно?

З тим, що над цим питанням необхідно серйозно подумати, згоден і Віталій Шилов. Адже раніше УКБ підйомники не робив і не зовсім розуміє, як бути після їх здачі в експлуатацію – хто їх буде обслуговувати, платити за світло? Адже навіть за побудовані пандуси часто відповідати нікому.

З іншого боку, деякі депутати сумніваються: чи не відкриє влада таким виходом із ситуації новий ящик Пандори? Адже цілком можливо, що з’явиться ціла черга на подібне житло… Однак, на думку Липової, такої проблеми не виникне. Оскільки місто буде давати не нову квартиру, а проводити обмін з можливою доплатою з бюджету. Тим більше, що, за словами директора департаменту соцзахисту Тетяни Масік, у минулому році було тільки 6 заяв на підйомники і куди більше на пандуси – 21.

У підсумку комісія прийняла рішення рекомендувати правовому управлінню міськради опрацювати питання законності купівлі квартири для інвалідів замість влаштування підйомника.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах