“Міськводоканал” хоче 22 мільйони за вирішення “екологічного питання” Косівщини

За словами голови Сумської райдержадміністрації Геннадія Дорошенка, майже 22 млн гривень КП «Місьководоканал» хоче отримати за вирішення «екологічного питання» косівщинського водосховища, тобто підключення до міських каналізаційних мереж колектору села Сад та ремонт 62 колодязів. Розрахунки у порівнянні з минулим роком виросли у декілька разів, повідомляє сайт РДА.

У жовтні 2016 року КП «Міськводоканал» для підключення каналізаційної мережі с.Сад до міської каналізаційної мережі надав орієнтовну вартість матеріалів та умови підключення. Тоді рахунок складав приблизно 4 млн. гривень за ті ж самі ремонтні роботи. Щодо колодязів, ремонт одного коштує приблизно 20 тисяч гривень, за підрахунками 62 потрібних – коштуватимуть майже 1,5 млн.гривень.

Минув рік, сума виросла з 5,5 до 22 млн гривень, і це без вартості проектно-кошторисної документації, прокоментував очільник районуДля прикладу: вартість робіт по вулиці Пушкіна у місті Суми в минулому році за 1 км склала майже 7 млн.гривень. Цікава ситуація з ремонтними роботами по вулиці Пролетарській, підкреслив Геннадій Дорошенко, для заміни труби діаметром 600 мм один проектний інститут нарахував 5,5 млн. гривень, інший – 3,2 млн. гривень.

«Ситуація з «підключенням» села Сад до обласного центру схожа на ситуацію з ремонтом Битицького мосту. Коли одні проектні інститути надавали цифри у 3 млн гривень, ми знайшли тих, хто порахував чесно, і капітальний ремонт був зроблений за 1,5 млн гривень. Допускаю у своїх твердженнях, що працівники КП «Місьководоканал» не шукали способів зекономити бюджетні кошти, тому сума на мій погляд дещо завищена. А треба пошукати. Вважаю, що кожен дурень міг би зробити капітальний ремонт битицького мосту і за 3 млн. і за 5 млн гривень. Для того ми і працюємо, щоб професійно розподіляти бюджетні кошти, економити, а зекономлені гроші направляти на реалізацію інших проектів або вирішення проблем», – сказав голова Сумського району.

Ще одна проблема – ремонтні роботи будуть проводитись на території міста, тому ні районний, ні сільський бюджети не мають права виділяти кошти на їх проведення.  Для вирішення цього «гордієвого вузла», на думку посадовця, потрібно об’єднати зусилля обласної адміністрації, районної адміністрації, міської та селищної рад зробити перерахунок вартості ремонтних робіт декількома проектними організаціями, порівняти та знайти механізм фінансування.

Листи з відповідними пропозиціями були підготовлені районною адміністрацією до голови Сумської ОДА Миколи Клочка та голови Сумської міської ради Олександра Лисенка.

 

Поділитися в соціальних мережах