На літній відпочинок чиновники виділили 7 мільйонів

На літній відпочинок та оздоровлення юних сумчан у 2017 році передбачено 7,4 мільйона гривень. Про це сьогодні, 18 травня, розповіли начальник відділу у справах молоді та спорту Віра Мотречко та начальник управління освіти і науки Антоніна Данильченко.

Цьогоріч окремим рядком прописано відпочинок та оздоровлення дітей, батьки яких беруть, брали участь у проведенні АТО. Юні сумчани цієї категорії, за бажанням, зможуть безкоштовно відпочити у заміських таборах, або з частковою оплатою – у дитячих центрах «Артек» чи «Молода гвардія». Повністю за кошти бюджету придбають путівки до оздоровчих центрів України для восьми дітей загиблих Героїв.

Не залишать без уваги й решту дітей пільгових категорій, а також талановитих та обдарованих. Їх та всіх охочих готові прийняти шість заміських закладів: «Зоряний» (ПАТ «Сумихімпром»), «Чайка» (ПАТ «СМНВО»), «Сонячний» (ПАТ «Насосенергомаш»), «Орлятко» (ПАТ «СумБуд»), «Зоряний» (КП«Шляхрембуд»), «Універ» (СумДУ). Всі, за винятком першого, працюватимуть у три зміни. Кожна триватиме від 18 днів до 21. Загалом заплановано прийняти 3550 дітей. Путівки коштуватимуть від 4,7 тис. грн до 5,5 тис. грн. Батькам дітей пільгових категорій необхідно звертатись із приводу отримання путівок до заступників директорів шкіл із виховної роботи, батькам решти – до профспілкових комітетів.

Як розповіла Антоніна Данильченко, упродовж червня працюватимуть і табори з денним перебуванням (пришкільні) – 31, табори з денним перебуванням (профільні), – 24, дитячі заклади праці та відпочинку – три, які охоплять відповідно 4250, 1255 та 75 дітей, Середня вартість харчування на одну дитину на добу складе 12 – 14 грн. До роботи у мовних таборах залучатимуться волонтери.

Загалом на відпочинок та оздоровлення дітей міста передбачено 7,4 млн грн.

На літній режим роботи перейдуть за півтора тижня і міські ДЮСШ та позашкільні навчальні заклади. Дитсадки у цей період збагатять раціон харчування вихованці. На ці потреби садочкам додатково виділяється 400 тис. грн.

Начальник управління освіти і науки наголосила на тому, що діти, яким виповнилось шість років, на законних підставах можуть до 1 вересня відвідувати дошкільні навчальні заклади.

Поділитися в соціальних мережах