На Сумщині Антимонопольний комітет розслідував наймайсштабнішу карусель на торгах

Сумським тервідділенням Антимонопольного комітету України завершено розслідування у чотирьох справах щодо 48 змов учасників процедур закупівель продуктів харчування за державні кошти, проведених у 2016 році та поточному періоді 2017 року.

Зокрема, предметом розгляду 3 справ є загалом 47 процедур закупівель за участю ФОП Абабія С.Б.,ФОП Козиря О.С. та ТОВ «Мастерпродукт 2005».

В результаті моніторингу електронної системи закупівель «Prozorro» виявлено:

– 30 процедур закупівель за спільної участі ФОП Абабія С.Б. та ТОВ «Мастерпродукт 2005», загальна очікувана вартість яких склала 15614718,62 грн;

– 15 процедур закупівель за спільної участі ФОП Козира О.С. та ТОВ «Мастерпродукт 2005», загальна очікувана вартість яких склала 2343669,94 грн;

– 2 процедури закупівель за спільної участі ФОП Козира О.С. та ФОП Абабія С.Б., загальна очікувана вартість яких склала 1000000 грн.

Зібрані фахівцями тервідділення докази у сукупності свідчать про узгоджену поведінку учасників – ФОП Абабія С.Б., ФОП Козиря О.С. та ТОВ «Мастерпродукт 2005» під час підготовки та участі у процедурах закупівлі. Характер та кількість збігів у тендерних пропозиціях виключають можливість того, що документи, які були подані учасниками у тендерних пропозиціях, готувалися кожним із них окремо, без обміну інформацією між ними та з метою перемоги у проведеному тендері.

Окрім того, за результатами проведеного розслідування встановлено наявність порушення у діях учасників процедури закупівлі ФОПВелеся М.С. та ФОП Велеся С.В., які полягають в узгодженні ними поведінки під час підготовки та участі у процедурі закупівлі.

Найближчим часом плануються засідання адміністративної колегії територіального відділення, на яких буде прийнято рішення у вказаних справах. При накладанні штрафу буде враховано доходи суб’єктів господарювання за попередній рік (відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції до 10 відсотків), суму закупівлі (згідно з методичними рекомендаціями Антимонопольного комітету України 15 відсотків від пропозиції учасників), повторюваність порушень.

Поділитися в соціальних мережах