На Сумщині даватимуть аграрні розписки

Програма “Аграрні розписки” вже діє у чотирьох областях України, ще чотири регіони планують задіяти найближчим часом, повідомляє прес-служба Сумської облдержадміністрації.

Окрім пілотних Полтавської, Вінницької, Харківської та Черкаської областей, які наразі активно працюють з аграрними розписками, інструмент поповнення обігових коштів шляхом аграрних розписок буде запроваджено ще на Сумщині, Миколаївщині, Хмельниччині та Тернопільщині.

Як наголосив голова облдержадміністрації Микола Клочко, для Сумщини аграрна сфера є фундаментом стабільної економіки та наповнення бюджетів, а також це – широкий простір для інвестування. Тому дієва підтримка сільськогосподарського виробництва в області є одним із пріоритетних напрямків.

«Разом з тим, ми всі усвідомлюємо, що фінансові можливості держави сьогодні не в змозі в повній мірі забезпечити потреби всіх учасників аграрного ринку у капіталі та кредитних ресурсах. Тому  нова альтернативна практика запровадження аграрних розписок допоможе максимально реалізувати потенціал аграрного виробництва», – зауважив губернатор.

Керівник Проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омеляненко пояснив, що аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання під заставу майбутнього врожаю. Вона може бути двох видів – товарна та грошова. При цьому аграрії мають розуміти, що земля не є предметом застави. На сьогодні у відкритому Реєстрі аграрних розписок зареєстровано 60 документів, які дозволили сільгоспвиробникам залучити понад 189 мільйонів гривень для поповнення обігових коштів.

Аби максимально поширити інформацію, ІFC планує проводити тренінги для сільгоспвиробників, , компаній-постачальників, нотаріусів зернотрейдерів. На сьогоднішьому ж «круглому столі» своїм досвідом запровадження аграрних розписок ділилися представники Полтавщини і відповідали на питання сумських аграріїв.

Довідково:

Програма впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Метою Проекту є покращення доступу до фінансових ресурсів для малих і середніх сільгосптоваровиробників.  Партнерами проекту є Міністерство аграрної політики та продовольства України, Міністерство юстиції України.

212721292130

Поділитися в соціальних мережах