На Сумщині розгорівся шкільний скандал

До початку навчального року лишився тиждень, а у Глухові перші класи Нової української школи і досі лишаються без комп’ютерної техніки.

– Замовили на три класи на 180 тисяч інтерактивні дошки, ноутбуки, принтери. Пішла погоджувати у міську раду, а мені відмовили. Начальник відділу освіти підтвердила, що дійсно міська влада не дозволяє проплати для всіх шкіл міста. Такого бути не може, тому що кошти це не міські, а державні, цільові, і блокувати їх міська влада просто не має права, – пояснює директор ЗОШ №2 Алла Рябуха.

За її словами, міська рада мотивує тим, що у місті не прийнята програма соціально-економічного розвитку. Але насправді це форма тиску на депутатів, такий собі хід команди мера, аби знову у чомусь звинуватити опозицію і зайвий раз створити у місті напружену ситуацію. Директори шкіл вже мовчать про штучно створені бюрократичні перепони, коли треба бігати за дозволом на кожну дрібницю, незважаючи на те, що на початку року сформовано і погоджено бюджет школи. «Я порадилася з фахівцями з міністерства, вони кажуть, що це повний абсурд», – ділиться директор і пропонує ввести в штати шкіл посильного, який буде бігати з цими договорами до міської ради і назад. А ще готова 1 липня здати ключі від школи міській раді і 31 серпня прийняти готову школу з ремонтом і обладнанням, бо ні батьки, ні вчителі не зобов’язані утримувати і ремонтувати школу.

Зараз дуже багато говорять про реформу освіти та автономію закладів освіти, а у Глухові – навпаки: все вирішує один чиновник, при чому він не відповідає ні за ремонт крану в їдальні, ні за заміну лампочки. Втім, це гроші міської ради. А от заборона освоїти державні кошти – це інше.

Начальник відділу освіти Людмила Васянович направила у фінуправління листа, в якому просить роз’яснити, яким документом встановлена заборона на фінансування закупівлі комп’ютерного та мультимедійного обладнання за цільові кошти державної субвенції.

Джерело: nedelya.info

Поділитися в соціальних мережах