На Сумщині створять ягідний кластер

Про розвиток ягідного бізнесу йшлося під час зустрічі представників обласної влади з жителями с. Межиріч Лебединського району. Саме тут збираються створити кластер ягідництва.

Учасники зустрічі наголосили, що Лебединщина здавна славилася вирощуванням ягід, зокрема, суниці та малини і в с. Межиріч є всі сприятливі умови для створення та подальшого розвитку кластеру з ягідництва. Так, т. в. о. директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Петро Турчин заявив, що створення кластеру з ягідництва є ефективним інструментом підвищення конкурентоспроможності власної продукції малого та середнього бізнесу області.

А начальник відділу економічного аналізу, інвестицій та розвитку сільських територій Департаменту агропромислового розвитку Любов Придатко поінформувала учасників засідання про економічну ефективність та переваги вирощування малини порівняно з іншими культурами, зокрема, картоплі. Це підтверджують економічні розрахунки, розроблені спеціалістами Департаменту. «Малина – рентабельна культура, прибуток на вирощуванні якої отримують вже в перший рік плодоношення ягід. У подальшому зростає урожайність малини, відповідно, зростають і доходи від її реалізації, − зазначила вона. − Велике значення при цьому має ринок збуту ягідної продукції та формування достатніх обсягів для її реалізації».

Поділитися в соціальних мережах