Назване місто Сумщини, де найчастіше дають зарплати “у конвертах”

У Сумській ОДА відбулося засідання комсії, на якому розглянули питання дотримання роботодавцями Сумщини трудового законодавства в частині запровадження мінімальної зарплати у розмірі 3200 гривень та виявлення тіньової зайнятості працюючих.

Як відзначила у доповіді начальник головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Тетяна Зленко, кількість осіб, що отримують заробітну плату меншу за 3200 гривень, з початку року зменшилася на 6,2 тисяч осіб, а з грудня минулого року – на 69 тисяч чоловік. Це, вочевидь, свідчить, що третина офіційно працюючих громадян області завдяки збільшенню мінімальної заробітної плати отримала суттєво більше легальних доходів.

Крім того, це обумовило зростання на 46% фонду оплати праці в області та відповідні відрахування з нього до місцевих бюджетів та соціальних фондів. Так, з 1,3 мільярда гривень єдиного соціального внеску до бюджету Пенсійного фонду з початку року спрямовано 1 мільярд гривень, що вкрай важливо для Сумщини. Адже це підвищило до 40% рівень забезпечення області, в якій третина населення – пенсіонери.

У розрізі районів і міст Сумщини найбільший відсоток недотримання законодавства щодо виплати мінімальної зарплати зафіксовано у містах Шостка, Ромни, Лебедин та Кролевецькому і Лебединському районах.

Поділитися в соціальних мережах