Освітлення дворів хочуть проводити за рахунок сумчан

У наступному році влада Сум планує обладнати дворове електроосвітлення, змонтувавши на під’їздах (або біля під’їздів) сумських багатоповерхівок енергозберігаючі LED-світильники. На ці роботи в проекті міськбюджету-2017 передбачено 1,5 млн грн для будинків міського житлофонду і 500 тис. грн – для ОСББ.

Однак ця ідея, запропонована секретарем міськради Андрієм Барановим з подачі одного із сумських жеків, поки не знайшла одностайної підтримки в депутатському корпусі. Точніше, не стільки сама ідея, скільки спосіб її реалізації.

Під час обговорення цього питання депутат Вікторія Гробова, голова комісії з ЖКГ, сказала, що воно ще до кінця не опрацьоване. За її словами, розглядалися 2 варіанти, як влаштувати це освітлення: або це буде лампа на стовпі поруч із під’їздом – тоді це буде підключення до вуличної електроенергії та платити за неї буде місто (точніше – КП «Міськсвітло»), або будуть встановлюватися гусаки прямо на будинку, над під’їздом, і тоді світильник буде живиться від комунальної електроенергії будинку, а платити за нього будуть мешканці. Але перший варіант – занадто дорогий, а на другий сьогодні погоджуються далеко не всі мешканці, оскільки для них це додаткові витрати. Крім того, люди побоюються, що лампа, яка буде висіти на рівні другого або третього поверху, буде світити їм у квартири. Та й не всі жеки згодні брати це на себе, тому що оплата мешканцями комунальної електроенергії проходить через них, і якщо вона збільшиться, як провести це через тариф? Підвищувати його?

“Тому ми говорили про те, що можна зробити таке освітлення в якості експерименту на кількох будинках, там, де мешканці згодні, і подивитися, що з цього вийде, а не запускати масово відразу по всьому місту. Якщо воно себе виправдає, тоді вже можна виділяти гроші на всі інші будинки.

Їй заперечила директор департаменту фінансів Світлана Липова: “Департамент інфраструктури порахував, що на сьогодні тільки в 30% будинків по місту є освітлення біля під’їздів. В інших стоїть така темінь, що неможливо підійти до під’їзду, і всі люди двома руками за установку такого освітлення. Тим більше що це енергозберігаючі лампи, вони тягнуть електроенергії буквально на копійки. І до того ж фахівці нам пояснили, що у вікна ці лампи світити не будуть – у них не розсіяний, а спрямований потік світла. Якщо ж робити цей проект через підключення до ліній вуличного освітлення, то тільки на монтаж світильників потрібно близько 10 млн грн. Тому що є такі двори, де взагалі немає системи вуличного освітлення, треба ставити стовпи, тягнути нові лінії.

У результаті запропоноване спочатку фінансування на цей проект залишилося в міському бюджеті-2017, але як він буде реалізовуватися – поки незрозуміло.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах

Опитування

Який нічний клуб Ви вважаєте найкращим на Сумщині?
  • Додати свою відповідь
Конотопчанин придбав у супермаркеті грінки із черв’якомФОТО
У сумській мерії визначилися із розміром допомоги жертвам вибуху
На Сумщині набиратимуть стажерів до сервісних центрів МВС
У Шостці прокуратура примусила фірму-енергопостачальника провести аудит
У Сумах терміново шукають донорів для інваліда дитинства
На Курській прикрили незаконний бізнесФОТО
У супермаркеті Сум знайшли товстий гаманецьФОТО
Коридор Сумської ОДА прикрасили фото політиківФОТО
Організацію інвалідів очолив полковник у відставціФОТО
Жінка втратила 20 тисяч, повіривши магазинній акції
НА СУМЩИНУ ПРИЇЗДИВ ВІДОМИЙ ГРУЗИНФОТО
Одинока мати з перегаром надокучила чиновникам
У Сумах пройде чемпіонат України
Клочко навішав у ОДА відеокамер
Полісмени ловлять своїх двійників
Мер Лисенко у дитсадку загадав поповнення в родиніФОТО
В облздраві спростували звинувачення МВС у розтраті 1 мільйону бюджетних коштівВІДЕО
Служба зайнятості відправляє безробітних в онлайн
Сумська молодь гратиметься в депутатів
На Сумщині казаха-розбійника ув’язнили на 7 років
Поліція назвала винного у займанні маршруткиФОТО
“Сумська паляниця” знову піднімає ціни на хліб
У Сумах біля дитячої лікарні дотла згоріла маршруткаФОТО
У сумському Еко-маркеті продають фарш із майбутньогоФОТО
Сумчани сидять без газу четверту добу