Поліція викликала банкірів Сум на серйозну розмову

У Сумах пройшла відеоселекторна нарада, в якій взяли участь керівники структурних підрозділів апарату, відділів та відділень ГУНП, керівництво сумських філіалів провідних державних банків у обласному та районних центрах.

Під час зустрічі учасники наради обговорили питання протидії крадіжкам грошей із банкоматів, скоєнню шахрайських дій, пов’язаних із незаконним заволодінням коштами, що перебувають на банківських рахунках громадян. Не секрет, що в країні почастішали випадки крадіжок грошей із банкоматів та виманювання шахраями грошей у клієнтів банківських установ. На Сумщині тільки з початку року сталося дві такі крадіжки та зафіксовано близько 20 випадків шахрайств.

Під час дискусії правоохоронці та працівники банківських установ визначили ряд заходів, які, на їх думку, значно сприятимуть як профілактичній так і оперативній роботі, спрямованій на недопущення в подальшому скоєнню подібних видів злочину. По-перше – робота з населенням. Найближчим часом працівники банків та поліції виїдуть до населених пунктів області, аби провести роз’яснювальну роботу з громадянами. Через ЗМІ буде проведена чергова інформаційна кампанія, аби ознайомити жителів регіону з різновидами шахрайських схем.

Обговорили й питання співпраці в плані розслідування кримінальних проваджень, розпочатими за злочинами даної категорії, проведення спільних навчальних заходів таких як, наприклад, перевірка дій як працівників банків так і поліцейських під час скоєння злочинів стосовно банківських установ. У свою чергу поліцейські вказали на доцільність обладнання відділень банків системами відеонагляду, кнопками тривожної сигналізації, а також запропонували першочергово укладати договори саме із Управлінням поліції охорони в Сумській області за для оперативного професійного реагування та попередження будь-яких злочинних посягань на дані об’єкти. Також правоохоронці вважають за доцільне вирішити питання щодо встановлення у відділеннях банків інформаційних стендів, моніторів, електронних табло, які б містили інформацію щодо застереження відвідувачів від дій шахраїв.

Завершуючи нараду, начальник ГУНП області Микола Лушпієнко дав доручення працівникам карного розшуку налагодити співпрацю з працівниками служби безпеки банківських установ області, а слідчим – посилити процесуальний контроль за розкриттям та розслідуванням кримінальних проваджень за фактами шахрайств, насамперед – пов’язаних із незаконним заволодінням коштами, що перебували на банківських рахунках громадян.

pm427image001

Поділитися в соціальних мережах