Працівники сумського заводу готові штурмувати Кабмін

Трудовий колектив ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» написав лист прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману та голові правління НАК «Нафтогаз України» Андрію Коболєву.

Головні вимоги сумських машинобудівників – не допустити зриву модернізації вітчизняної газотранспортної системи і дати підприємству замовлення на реконструкцію КС «Задніпровська», «Ананьїв» та «Південнобузька», які виграно через систему електронних закупівель ProZorro у листопаді поточного року. Підтримали звернення 5834 співробітники об’єднання, на утриманні яких перебуває майже 19 тисяч членів їхніх родин.

На переконання сумських машинобудівників, запланована реконструкція ГТС – це гарантія енергетичної безпеки держави, якнайкраща нагода зміцнити українську економіку і шанс національних товаровиробників почати жити, а не виживати.

«Ці проекти для всіх нас, наче світло в кінці тунелю після затяжної кризи, пов’язаної з відмовою співпраці з країною-агресором, куди раніше постачалося понад 60% нашої продукції. Але не встигли ми зрадіти, як керівництво НАК «Нафтогаз України» почало задкувати, шукаючи всілякі приводи, аби зупинити даний стратегічний для держави процес. Як це розуміти? Невже особисті амбіції й непорозуміння між керівництвом НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз» і справді вищі за інтереси України???» – зазначається у колективному листі.

Заводчани акцентують увагу, що з допомогою створених ними газоперекачувальних та турбокомпресорних агрегатів транспортується 70% узбецького газу, 60% – туркменського і 40% – російського.

«Наші агрегати успішно експлуатуються в усіх країнах СНД, а також у Центральній Азії, Східній Європі, далекому зарубіжжі. Чому ж Ви не даєте нам можливості бути корисними рідній країні? Закликаємо Вас! Врятуйте вітчизняну промисловість! Не допустіть остаточного зубожіння України та українців! Ми віримо у свою країну! Благаємо: повірте в неї і Ви!» – йдеться у зверненні.

Сумські машинобудівники відзначають, що у разі подальшого ігнорування їхньої позиції, вони залишають за собою право використати всі законні методи відстоювання своїх прав, у тому числі акції прямої дії: мирні безстрокові протести, мітинги і пікетування центральних органів державної влади – Кабінету Міністрів, Верховної Ради, Адміністрації Президента України.

Поділитися в соціальних мережах