Проректор вишу прокоментував історію з абонплатою за холодильник

У Глухівському педуніверситеті студенти, окрім щомісячної плати за проживання в гуртожитку, куди входить і оплата електроенергії, викладають за неї додатково 150-200 грн (за користування холодильником, ноутбуком, комп’ютером).

Ця інформація активно обговорювалася у соцмережах, а на підтвердження студенти виклали фотографії папірців, де рукою коменданта гуртожитку написано: «За холодильник – 160,65 грн, за ноутбук – 59,98 грн. Сплатити до 31.04.17 р.». Особливо народ обурювався розміром плати, адже майже таку ж суму за електроенергію платять люди, які проживають у квартирах, де є телевізор, холодильник, пральна машина, комп’ютер, ноутбук тощо. Побутова техніка. Студенти закликали одне одного не платити, вважаючи це незаконними поборами. Загалом, усе виглядало як свавілля з боку адміністрації педуніверситету.

Як виявилося, у всій цій історії є одне велике «але». Чомусь ніхто не уточнив, що ці 160,65 і 59,98 грн студенти платять не щомісяця, а один раз на рік. У всякому разі, саме так прокоментував ситуацію проректор з адміністративно-господарської роботи Глухівського педуніверситету Анатолій Коротич. “У калькуляцію за проживання в гуртожитку входить соціальний пакет послуг – використання електроплити, освітлення в кімнаті та в місцях загального користування. Якщо студент хоче поліпшити свої умови проживання і привозить із собою холодильник, ноутбук, комп’ютер, то пише заяву, і ми нараховуємо додаткову плату за користування електроенергією. Платять її один раз на навчальний рік (10 місяців), розмір обчислюється відповідно до потужності електроприладів, у середньому за ноутбук – 5,3-5,9 грн, За холодильник – 15-16 грн на місяць. Плату ми нараховуємо згідно з наказом університету, який у свою чергу видано на підставі аналогічного наказу Міносвіти і Мінфіну №28.03.11 р. З цього питання у нас не один раз проводила перевірку фінансова інспекція і порушень не знайшла”, – повідомив проректор.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах