Роботу сумського ринку визнали незадовільною

Члени виконавчого комітету Сумської міськради заслухали інформацію відділу торгівлі, побуту та захисту прав про стан виконання заходів з підготовки ринків міста до роботи у весняно-літній період 2017 року.

За словами начальника відділу Олега Дубицького, станом на 18 квітня у Сумах працювало 12 ринків: 2 продовольчих, 2 непродовольчих, 8 змішаних, на яких облаштовано 4488 торгових місць, у тому числі для реалізації сільськогосподарської продукції – 928 місць. У період з 16 по 23 березня поточного року фахівці здійснили моніторинг стану виконання заходів з підготовки сумських ринків до роботи у весняно-літній період.

У результаті проведення моніторингу встановлено, що адміністраціями ринків здійснюється недостатній контроль за дотриманням вимог нормативно-правових актів при реалізації продовольчих та непродовольчих товарів. Серед найбільш грубих порушень такі: продаж продтоварів (яйця курячі, сир твердий, кондитерські вироби, м’ясо птиці, ковбасні вироби, круп’яні вироби) без документів, які повинні супроводжувати об’єкти санітарних заходів у обігу; реалізація швидкопсувних товарів (ковбасні вироби, сир твердий) з порушенням температурного режиму; продаж продтоварів, що заборонені до продажу на ринках, та інші.

У період з 4 квітня по 18 квітня був здійснений повторний моніторинг, результати якого показали, що деякі порушення не були усунуті. Але Олег Дубицький вважає: окремі проблеми не є завадою для роботи сумських ринків у весняно-літній період.

Начальник відділу торгівлі, побуту та захисту прав зупинився на незадовільній організації роботи ринку з реалізації непродовольчих товарів, що були у вжитку, ТОВ «Тютюнова компанія «Суми Тобакко», розташованого на перехресті вул. Набережна річки Стрілки та пров. 9-го Травня. «На даний час діяльність ринку не відповідає вимогам Правил торгівлі на ринках міста Суми: місця для торгівлі не облаштовані, відсутні водопостачання та каналізація, не встановлені контейнери для збору ТПВ, тверде покриття ринку пошкоджене, ринок потребує капітального ремонту», – сказав Олег Дубицький.

Оскільки попри критичні зауваження, що лунають на адресу цього ринку в останні 5 років, його адміністрація не спромоглася забезпечити навіть найпростіші санітарні умови для працівників, члени виконкому визнали його роботу незадовільною.

Поділитися в соціальних мережах