Скільки і кому із сумських пенсіонерів додадуть пенсії?

В Україні з наступного року буде діяти нова система перерахунку пенсій. Наприклад, при зарплаті в два рази вище середньої і 35 роках стажу надбавка може скласти близько 600 грн.

Наприклад, українець із середньою зарплатою, що вийшов в цьому році на заслужений відпочинок, може розраховувати на те, що при розрахунку середня зарплата за два роки (5,4 тис. грн) у формулі буде помножена на стаж, 1% і коефіцієнт заробітку (при середній зарплаті він буде складати одиницю). При 35 роках стажу пенсія становитиме близько 1,8 тис. грн.

Крім того, при перерахунку співробітники Пенсійного фонду підвищать середню зарплату в 5,4 тис. На 50% середньої інфляції і 50% від зростання зарплат на три роки. Якщо інфляція в Україні буде на рівні 10%, а середнє зростання зарплат складе 18%, то в такому випадку зарплату в формулі збільшать на 14% (10% / 2 + 18% / 2) – до 6,1 тис. грн. У той час як загальний розмір пенсії після перерахунку становитиме 2,1 тис. грн. Тобто надбавка складе близько 300 грн.

Для порівняння: у цьому році пенсії українців підвищували двічі та обидва рази збільшення склало лише близько 60 грн.

У той же час, якщо пенсіонер, який виходив на пенсію за тими ж правилами (у 2018 році з 35 роками стажу) мав зарплату в два рази вище середньої, на даний момент його пенсія може становити 3,7 тис. грн, а після перерахунку – 4,3 тис. тобто в такому випадку надбавка буде на рівні 600 грн.

Поділитися в соціальних мережах