Скільки отримують сумські заробітчани?

Близько 3 млн українців офіційно працюють за кордоном. Чехія і сусідня Польща, як і раніше, є одними з найбільш затребуваних напрямів серед українських заробітчан.

Видання ua.today посилається на думку експерта і стверджує, що в Чехії рівень зарплат у два рази вищий, ніж в Україні. “Ціни з Україною – однакові на проїзд, їжу, бензин. Тільки середня зарплата в Україні – до 10 тисяч гривень, а в Чехії – в два рази вище”, – стверджує Андрій, який довгий час проживає в Чехії. Крім того, з 1 січня 2019 року Чехія збільшує робочу квоту для українських заробітчан до 40 тисяч.

Що стосується сусідньої Польщі, туди також їде багато українців на заробітки. З тих, хто працевлаштувався у польських фірмах, 40% працюють у великому бізнесі, 29% – у середньому, 18% – у малому.

Українців приваблює робота за кордоном рівнем оплати праці. “Якщо ми, наприклад, говоримо про зварювальників, які тут отримують 15 тис. гривень, то в Чехії – 1-2 тис. євро, в Ісландії – 2,5 тис. євро», – зазначила експерт із працевлаштування Тетяна Пашкіна.

Поділитися в соціальних мережах