Суд радить працівникам Сумського НВО стягувати борги через спрощене позовне провадження

Нинішня вкрай важка ситуація на ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» із багатомісячною затримкою заробітної плати працівникам підприємства спричинила масові звернення заводчан до суду. Сумчани, яким СМНВО заборгувало десятки тисяч гривень кожному, намагаються в судовому порядку стягнути кровно зароблені ними гроші.

Більше місяць тому до суду першої інстанції хлинули заяви про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з Публічного акціонерного товариства «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» нарахованої, але не виплаченої заробітної плати. Проте суди, в тому числі й Апеляційний суд Сумської області у відповідь на апеляційні скарги сумчан, вимушені відмовляти у задоволенні їхніх заяв.

Головною причиною є не надання позивачами належним чином посвідчених довідок про розмір заборгованості із заробітної плати ПАТ «СМНВО». Надані громадянами «корінці» з заводу, в яких відсутні будь-які відомості про те, ким вона видана, які саме суми не виплачені,  унеможливлюють видачу судового наказу.

З огляду на масові відмови у видачі наказів, серед сумчан, зокрема працівників заводу, шириться думка, що начеб-то вдруге звернутися до суду з аналогічними вимогами вони вже не можуть, а отже їм залишається попрощатися із заробленими грошима та фактично подарувати їх роботодавцю. Міфи розвінчує суддя-спікер Апеляційного суду Сумської області Тетяна Левченко. За словами Тетяни Афанасіївни, чинним Цивільним процесуальним кодексом України передбачені механізми захисту прав працівників заводу.

-По-перше, відповідно до частини 1 ст. 166 ЦПК України, – зазначає суддя, – відмова у видачі судового наказу з підстав зазначених судом не є перешкодою для повторного звернення з такою самою заявою після усунення недоліків. Це означає, що у разі, коли працівники машинобудівного підприємства матимуть на руках належні довідки, то вони можуть звернутися з аналогічною заявою і тоді рішення має бути на їхню користь.

Є й другий шлях. Проте він дещо довший. Відповідно до ч. 2 ст. 161 ЦПК попри подання заяви на видачу судового наказу особа також має право звернутися до суду з вимогою про стягнення нарахованої, але не виплаченої суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку в спрощеному позовному провадженні. І в цьому випадку вже представники заводу муситимуть підтверджувати або спростовувати суми подані позивачами та зазначеними в «корінцях».

Поділитися в соціальних мережах