Сумчани – про життя з новою “мінімалкою” (відео)

Минув уже рік, як українці живуть з підвищеною мінімальною зарплатою. У лютому 2017-го вона становила 3200 без вирахування податків, тобто на руки українці отримували 2576 грн. З 1 січня 2018 року набули чинності нові закони, норми та правила: тепер «мінімалка» становить 3723, а прожитковий мінімум – 1700 грн на місяць. Водночас таке збільшення мінімальних доходів призвело до стрімкого росту цін.

«У Кабміні не встигли оголосити, що буде підвищуватися мінімальна зарплата, як уже ціни всюди піднімаються. Якщо взяти останні три роки, у нас індекс зростання споживчих цін (це і тарифи, і продукти, і т. ін.) — більше 200%, а реальна заробітна плата «мінусується»: на 100 гривень три роки тому можна було придбати значно більше продуктів харчування, ніж на ті ж 100 гривень сьогодні, — говорить депутат фракції «Відродження» у Сумській обласній раді Микола Березін. — Спочатку потрібно створювати робочі місця, виробляти валовий внутрішній продукт високої якості, реалізовувати його — і тільки потім можна піднімати реальну заробітну плату».

Шановні читачі сайту “Сумські дебати”! У нас з’явився новий сервіс “Афіша”, де можна ознайомитись із тим, як цікаво та корисно провести свій вільний час. Ми зібрали всі масові заходи (кіно, театри, концерти, виставки, спортивні змагання, дискотеки та багато іншого) в одному місці для Вас!

Поділитися в соціальних мережах