Сумчани просять Гройсмана не допустити закриття заводу

Учора, 21 грудня, на сесії міської ради сумські депутати звернулися до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням вплинути на ситуацію, що склалась на ВАТ «SELMI». Звернення покликане вирішити питання інвестування та державної санації заводу.

Сумські обранці звернули увагу Прем’єра на те, що завдяки зверненню до Харківського апеляційного господарського суду з клопотанням про скасування постанови господарського суду Сумської області про ліквідацію підприємства, апеляційну скаргу було задоволено, постанову щодо ліквідації підприємства скасовано, повернуто в процедуру санації.

Водночас органи місцевого самоврядування не мають повноважень щодо вирішення питань реструктуризації, державної санації та націоналізації ВАТ «SELMI», відновлення його діяльності.

11 лютого 2015 року Верховна Рада України ухвалила Постанову № 2039 про рекомендації парламентських слухань на тему: «Про стан та законодавче забезпечення розвитку науки та науково-технічної сфери держави». Відповідно до п. 4.4.7. Постанови передбачено вжиття заходів щодо повернення у держвласність і відновлення виробництва провідного підприємства України у галузі наукового і навчального приладобудування ВАТ «SELMI». На жаль, відповідної постанови Кабміну щодо подальшої долі підприємства впродовж 2015-2016 років прийнято не було.

З огляду на це, депутати просять Гройсмана знайти можливість щодо виділення бюджетних коштів для державної санації підприємства, прийняття урядової Постанови, яка б урегулювала питання націоналізації ВАТ «SELMI», соціально-економічні, організаційні, юридично-правові та кадрові питання. Таке урядове рішення, на думку обранців, поставило б крапку в неоголошеній війні російських акціонерів проти свого ж підприємства, яка триває кілька років поспіль.

Поділитися в соціальних мережах