Сумчани проти підняття необґрунтованих тарифів, але «Сумитеплоенерго» жителів ігнорує

У Сумах громадські слухання про підвищення тарифів на тепло та гарячу воду компанією ТОВ Сумитеплоенерго увійшли в моду. Вони проводяться щотижня, а останнім часом взагалі через день.

От тільки приміщення, хоча весь час і змінюються, а їх площа – ні. Все через те, говорять активісти, аби на слухання прийшло якомога менше сумчан і якомога більше працівників підприємства. Тож вже вчетверте запланований «шабаш» «Сумитеплоенерго», який проводився в готелі Reikartz, не відбувся.

snymok

Заступник голови фракції Опозиційного блоку в обласній раді Микола Войтенко каже, що підприємство знову навмисно створило для жителів міста неналежні умови для проведення слухань, бо дуже багато людей стояли навіть у коридорах.

Директор ТОВ «Сумитеплоенерго» Дмитро Васюнін намагався переконати активістів, що слухання не вплинуть на остаточне формування тарифів, втім йому не повірили. Як і про те, що не можна провести засідання у синій залі будинку рад, оскільки міська рада не надає приміщення для обговорення. Виявилося, що це таки неправда, бо будівля, де знаходиться мерія, належить обласній раді. Про це заявили депутати облради Віктор Дубинко та Микола Войтенко.

Останній зазначив, що «Сумитеплоенерго» так «шифрується», бо боїться показати свої надприбутки. «Нам не представляють на вимоги громади документацію про формування тарифів, не розповідають про виконання інвестиційних проектів, не дають дані про ремонти тепломереж та їх модернізацію. Таке враження, що ціни на свої послуги керівництво підприємства бере зі стелі, вважаючи, що сумчани «проковтнуть» їх, нікуди не дінуться і заплатять. Але це ж просто варварство і грабіж, забирати у людей останні копійки!», – обурено говорить представник Опозиційного блоку.

Водночас, зазначив  Микола Войтенко телеканалу АТВ, громада Сум своїми кроками показала, що від неї дуже багато залежить. Якщо вона об’єднана, то з її думкою треба рахуватися, працювати в інтересах сумчан, а не своїх комерційних чи корупційних.

Сторони домовилися перенести слухання на два тижні і активісти пішли. У цей час «Сумитеплоенерго» вирішило «втиху» провести засідання, фальсифікуючи думку громади. Але їм це не вдалося, тому що більшість активістів повернулися до зали і завадила це зробити.

Громадські активісти готують протоколи усіх чотирьох слухань – до НКРЕ КП і звернення про порушення закону до правоохоронців. Все аби довести – слухання не відбулися, бо сумчани проти необґрунтованого підвищення тарифів.

snymok3

Поділитися в соціальних мережах