Сумське НВО будуватиме для ЧАЕС

ПАТ «Сумське машинобудівне науково-виробниче об’єднання» поставить велику партію пластин ковзання в рамках реалізації проекту з будівництва сховища відходів ядерного палива (СВЯП-2) на Чорнобильській атомній електростанції. У цілому, підприємству необхідно виготовити 1876 виробів двох типорозмірів.

За інформацією провідного менеджера бюро продажів обладнання для АЕС Олексія Марченка, контрактом охоплюється виготовлення 938 деталей розміром 2х120х1123 мм і такої ж кількості формату 12х120х1078 мм.

Відвантаження планується проводити у кілька етапів. Перше відправлення на СВЯП-2 очікується наприкінці березня, а фінішувати сумським машинобудівникам потрібно у перші місяці літа.

Відзначимо, що торік СНВО виконало низку договорів у рамках будівництва другого сховища відходів ядерного палива на Чорнобильській АЕС. Зокрема, виготовлено партії закладних елементів і металевих конструкцій, а також чотири дверні блоки, один з яких призначений для ізоляції бетонного модуля, а решта є проміжними. Крім того, влітку був додатково підписаний контракт на випуск ще однієї герметичної дверної конструкції з нержавіючої сталі вагою близько тонни. Як і попередні зразки, вона повинна гарантувати ефективну багаторічну експлуатацію в умовах високої радіації. Устаткування вже готове та схвалене представниками замовника, так що найближчим часом воно вирушить на місце свого призначення.

СВЯП-2 призначене для приймання, підготовки і зберігання відпрацьованих тепловиділяючих збірок та додаткових поглиначів, котрі накопичилися на Чорнобильській АЕС, протягом наступних ста років.

Поділитися в соціальних мережах