Сумське НВО проігнорувало тендер від “Укргазвидобування” на 80 мільйонів

ПАТ «Укргазвидобування» 15 травня за результатами тендеру замовило ПАТ «Науково-виробниче акціонерне товариство «ВНДІкомпресормаш» компресорних станцій на 83,17 млн грн. Про це повідомляється у системі «Прозорро».

Цьогоріч поставлять 9 станцій компресорних азотних пересувних СДА-10/250П власного виробництва по 9,24 млн грн. Вони призначені для отримання з атмосферного повітря вибухобезпечної газової суміші, що використовується при випробуваннях та освоєнні нафтових і газових свердловин.

У вересні 2016 року «Укргазвидобування» замовило цьому ж постачальнику подібні станції СДА-10/250ПУ1 по 9,88 млн грн.

Ціна нинішньої угоди на 16% нижча від очікуваної вартості закупівлі в 99 млн грн.

Конкурентами були ТОВ «Максмед Інтернешнл», ТОВ «Харківський завод будівельних, дорожних і комунальних машин», ПрАТ «Харківський завод транспортного устаткування»», ТОВ Компанія «Кежуйнафтогазтех Україна» і ТОВ «Компрессорс Інтернешнл». Із них лише «Максмед Інтернешнл» знижував ціну під час аукціону разом із переможцем, але все одно лишився другим за ціною. Цікаво, що в тендері чомусь не взяв участь наш місцевий промисловий гігант “Сумське НВО”, яке наразі перебуває на межі банкрутства і випускає аналогічну продукцію, хоча кілька місяців тому новіть їздили до Києва мітингувати, щоб їм дали державні замовлення. Така позиція СНВО виглядає досить дивною і, схоже, навіть “на злив” тендеру.

Сумський «НВАТ «ВНДІкомпресормаш» входить у концерн «Nicmas» разом із низкою підприємств України, Росії та Білорусі. Компанія на 90% належить ТОВ «Нікмас Інжинірінг», яким володіють ТОВ «Домініон Бізнес Парк» і ТОВ «Нікмас». Кінцевим бенефіціаром є Раїса Дашутіна – дружина екс-нардепа від Соцпартії та члена наглядової ради «Nicmas» Григорія Дашутіна. Обоє входять до складу засновників згаданої фірми «Нікмас».

Крім того, «Укргазвидобування» планує замовити нинішньому переможцю компресорних установок із газопоршневим двигуном СГП-4,5-0,5 на 35,10 млн грн.

Джерело: nashigroshi.org

Поділитися в соціальних мережах