Сумські підприємці збирають форум проти підвищення мінімалки

За останній місяць сумські бізнесмени вже 4 рази проводили «круглі столи». Темою останніх зібрань стало можливе підвищення заробітної плати населенню до 3 200 грн, а саме – його наслідки для представників малого та середнього бізнесу в Сумах. До дискусії приєдналися працівники фіскальної служби, юристи, депутати.

«Сьогодні підприємці міста балансують між мінімальними доходами і збитковістю. Ми не впевнені, що збільшення мінімальної заробітної плати в 2 рази збільшить купівельну спроможність сумчан. Подібна практика раніше була впроваджена в Угорщині та Росії, що призвело до різкого збільшення безробіття», – зазначає керівник Товариства підприємців і власників у Сумській області.

Сумські підприємці збудували алгоритм, який, як вони вважають, не дасть «потопити» законослухняного підприємця. В якості пропозицій розглянули варіант поступового підняття заробітної плати на 20% щокварталу; зниження податкового навантаження у співвідношенні 50/50, де частину єдиного соціального внеску оплатить сам найманий працівник. Необхідним вважають також переглянути в бік зменшення ставки єдиного податку для 1 і 2 груп. Ще ряд пропозицій сумчани внесуть до Резолюції.

Аби привернути увагу чиновників, підприємці Сум збираються провести Всеукраїнський бізнес-форум, на який запросять представників Кабміну і депутатів Верховної Ради. Крім того, представники від Сум планують взяти участь у парламентських слуханнях із цього питання, які, як вони розраховують, повинні бути проведені до прийняття Проекту бюджету України на 2017 рік.

Для довідки: В Україні зареєстровано 1,9 млн підприємців. З цього числа 15 203 – власники середнього бізнесу, 327 814 – представники малого бізнесу і 1, 6 млн – фізособи.

Джерело: 0542.ua

Поділитися в соціальних мережах