Сумський ЖЕК піднімає тариф на 50%

ТОВ «Побутсервіс Суми» розрахувало “економічно обгрунтовані тарифи” на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для 42 будинків.

Рішенням виконавчого комітету від 2 червня 2016 року були встановлені тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що перебувають на обслуговуванні ТОВ «Побутсервіс Суми».

Протягом дії таких тарифів значно зросла мінімальна заробітна плата (з 1378 грн. до 3200 грн.), суттєво підвищилися ціни на пально-енергетичні та матеріальні ресурси (зокрема електроенергії — з 0,99 грн. до 1,68 грн. за 1 кВт з ПДВ), що практично унеможливлює надання якісних та безперебійних послуг мешканцям будинків без перегляду тарифів. Також відбулися зміни в законодавстві щодо розрахунку заробітної плати робітників житлово-комунальної галузі.

Зважаючи на вищевикладене, ТОВ «Побутсервіс Суми» були розраховані економічно обгрунтовані тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою Кабінету міністрів України від 1 червня 2011 року, з урахуванням норм часу та матеріально-технічних ресурсів, норм обслуговування для робітників при утриманні будинків, споруд і прибудинкових територій, затверджених Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 25 грудня 2013 року та галузевої угоди між Мінрегіонбудом, Об’єднанням організацій роботодавців «Всеукраїнська конфедерація роботодавців житлово-комунальної галузі україни» та Центральним комітетом профспілки працівників житлово-комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення України на 2017-2018 роки.

Середній діючий тариф становить 2,16 грн/м2, середній плановий – 3,22 грн/м2. Зростання середнього тарифу планується на 49,1%.

Тариф був збільшений в тому числі і за рахунок статті з поточного ремонту. Зміни в розмірі тарифів з технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем гарячого та холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації відбулися внаслідок включення до даної статті витрат на утримання аварійної служби та виключення таких витрат зі статті з технічного обслуговування та поточного ремонту мереж електропостачання та електрообладнання, необхідних для електрозабезпечення технічних цілей будинку (освітлення місць загального користування, електропостачання ліфтів, підкачування води), систем протипожежної автоматики та димовидалення, а також інших внутрішньобудинкових інженерних систем у разі їх наявності.

ТОВ «Побутсервіс Суми» приймає зауваження та пропозиції щодо розрахованих тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у вигляді протоколів загальних зборів мешканців будинків, що перебувають на його обслуговуванні, протягом 14 днів з дня публікації даного оголошення за адресою: 40022, м. Суми, вул. Тополянська, 26/1. Тел. для довідок: 70-07-75, (099) 7270356, (097) 6684016.

Тариф або Переглянути не завантажуючи

Порівняння або Переглянути не завантажуючи

Поділитися в соціальних мережах