Сумським лікарням украй не вистачає грошей

У цьому році сфера охорони здоров’я Сумської області виявилася недофінансована з держбюджету більш ніж на 20%. І медустанови, у першу чергу – обласного центру – вже починають відчувати брак коштів.

Так, минулого тижня міськвідділ охорони здоров’я звернувся на планово-бюджетну депутатську комісію з проханням про виділення з міськбюджету додаткових коштів на забезпечення лікувально-профілактичних закладів Сум хімічними реактивами для проведення аналізів і обстежень.

Згідно із законом лабораторні дослідження в лікарнях і поліклініках повинні проводитися безкоштовно для пацієнтів. Але на 2017 рік сумська охорона здоров’я отримала з держбюджету всього 32,5 млн грн, що становить 78% від повної потреби, у тому числі – на вищевказані цілі – усього 64,8% від потреби. І на сьогодні вже гостро постало питання забезпечення лікарень хімреактивами для проведення лабораторних аналізів, рентген-обстеження, УЗД та ЕКГ. Додаткова потреба в коштах складає 1,3 млн грн.

Крім того, сумським лікарням не вистачає грошей на забезпечення пільгової категорії населення безкоштовними рецептами. Станом на 1 січня 2017 року на обліку в міських лікувально-профілактичних установах стояло 56254 пільговика, у тому числі 2235 – психічно хворих. Фінансування ж на ці цілі виділено в розмірі 13,4% від потреби, що становить близько 8 млн грн. У перерахунку на одного пільговика виходить всього 142,11 грн на рік. Тому міський відділ охорони здоров’я просить депутатів додати з міськбюджету ще хоча б 6,5 млн грн.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах