Сумським педагогам дали на зарплату

15 травня виконком Сумської міськради підтримав і направив на розгляд сесії питання про виділення з міськбюджету додаткових коштів на підвищення посадових окладів педагогам.

Як відомо, постановою Кабміну №22 від 11 січня 2018 року посадові оклади педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за рахунок освітньої субвенції з держбюджету місцевим бюджетам, були підвищені на 10%, причому заднім числом – з 1 січня 2018-го. Виконуючи постанову, із січня сумські школи налічували своїм педагогам зарплату з урахуванням 10%-го підвищення, але фактично ці 10% не виплачувалися, оскільки додаткова субвенція на них так і не була виділена з держбюджету. У підсумку в Сумах утворилася заборгованість із зарплати перед педагогами, і місту нічого не залишається, як виділити на це свої власні кошти.

За інформацією директора департаменту фінансів міськради Світлани Липовій, 2,1 млн грн виділяється за рахунок економії коштів, передбачених у міському бюджеті на харчування дітей у школах (1,4 млн) і дитсадках (0,7 млн). Економія утворилася через те, що цієї зими діти багато часу провели на карантині. Крім того, щоб повністю закрити це питання, ще 3,5 млн грн направляється на ці ж цілі за рахунок вільного залишку коштів. Таким чином, усього на підвищення педагогам окладів на 10% місто направляє 5,6 млн грн.

– Це дозволить виплачувати збільшену на 10% зарплату до вересня поточного року, – пояснила С. Липова. – А з вересня вже будуть нові навчальні плани, новий контингент, нова мережа (там є суттєві зміни за новим законодавством, пов’язані з реформою), і тоді вже ми будемо розглядати це питання з урахуванням всіх змін.

При цьому С. Липова в черговий раз підкреслила, що це витрати, які повинні забезпечуватися з держбюджету, але в цьому році держава переклала їх фінансування на місцеві бюджети. Усі звернення органів місцевого самоврядування з цього питання до Кабміну і ВР залишилися без реакції – додаткова освітня субвенція так і не надійшла.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах