Суми збіднішають на 200 млн

За інформацією департаменту фінансів Сумської міськради, станом на кінець вересня недовиконання дохідної частини загального фонду міськбюджету пропорційно 1/12 становить майже 50 млн грн (-5%), по розпису – 14,2 млн грн (1,5%).

За словами директора департаменту Світлани Липової, основні статті, за якими у нас йде недовиконання, – це акцизний податок і податок на землю.

– Що стосується земельного податку, то тут причина не стільки в недоробку профільного структурного підрозділу, скільки в тому, що змінився коефіцієнт – бюджет був розрахований по одному коефіцієнту, а на початку року він змінився. А акциз на нафтопродукти з липня взагалі перестав перераховуватися в міськбюджет, – доповіла Липова на апаратній нараді в мерії 2 жовтня.

Нагадаємо: у цьому році уряд забрав у місцевих бюджетів роздрібний акциз із нафтопродуктів. Замість цього в Києві пообіцяли перераховувати еквівалентні доходи з центрального рівня. Однак уже з липня місцеві бюджети не отримують акциз через те, що Кабмін ніяк не може прийняти відповідну постанову про розподіл цього податку на друге півріччя. Однак найближчим часом ситуація начебто повинна виправитися, пише shans.com.ua.

– За інформацією з сайту Асоціації міст України, минулої середи було прийнято постанову Кабміну, і днями акциз повинен почати надходити в місцеві бюджети, – сказала Липова.

Найсумніше, що на наступний рік перспективи у місцевих бюджетів ще більш песимістичні. За словами чиновниці, виходячи з тих змін, які зараз готуються до Бюджетного кодексу, а також – з проекту держбюджету на 2018 рік та інших законодавчих змін, доходи місцевих бюджетів істотно зміняться в бік зменшення. Зокрема, для бюджету Сум прогнозується мінус приблизно в 200 млн грн.

Поділитися в соціальних мережах