Суми знову закупають автобуси

КП «Електроавтотранс» учора, 8 червня, оголосило тендер із закупівлі трьох маленьких дизельних автобусів (так званих «автобусів середньої місткості») з оцінною вартістю 5,94 млн грн або 1,98 млн грн за одиницю, йдеться на сайті системи Prozorro.

Технічні вимоги до транспортних засобів повністю копіюють вимоги попереднього тендера, за яким у травні комунальне підприємство отримало два маленьких дизельних автобуса Отаман А092Н6. Зокрема, автобуси повинні вміщувати 52 пасажири, мати дизельний двигун євро 5, двоє дверей шириною не менше 1,2 метра кожна, оснащені кондиціонером водія і електронним табло. Запитаним характеристикам на українському ринку відповідає лише модель Отаман А092Н6 – саме її запропонували обидва учасники на попередньому тендері КП «Електроавтотранс».

Примітно, що в Цільовий програмі розвитку міського пасажирського транспорту м Суми на 2016-2018 роки зі змінами, внесеними рішенням Сумської міськради №1892-МР від 29 березня 2017 року, у 2017 році передбачено придбання двох автобусів середньої місткості й шести автобусів великої місткості з низьким рівнем підлоги, а також 21 тролейбуса.

Таким чином, КП «Електроавтотрас» оголосило тендер на закупівлю маленьких автобусів, які не включені до Цільової програми, тому що два автобуса середньої місткості вже були куплені, у той час як тендери на закупівлю додаткових тролейбусів та автобусів великої місткості оголошені не були. На даний момент торги проведені на поставку тільки чотирьох тролейбусів з 21 і чотирьох великих автобусів з шести, передбачених Цільовою програмою.

Раніше керівництво КП «Електроавтотранс» заявляло про брак водіїв не тільки тролейбусів, а й автобусів. Таким чином, розширення провізної ємкості комунального транспорту за рахунок закупівлі невеликих автобусів затребують в два рази більшу кількість водіїв у порівнянні з закупівлею транспорту великої місткості і тільки посилить дефіцит кадрів.

Джерело: transport.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах