“Сумиобленерго” за підключення нового заводу вимагає половину його вартості

На минулому тижні стало відомо, що компанія ЛНК Еnergy, яка не проти будівництва на сумському полігоні ТПВ біогазового комплексу, проконсультувалася з представниками ПАТ «Сумиобленерго» і дізналася, що тільки підключення такого комплексу може коштувати інвестору більше 5 млн грн (!).

При цьому сам комплекс потужністю 600 кВт коштує 400 тис. євро. Виходить, що підключення до електромережі обійдеться компанії практично в половину вартості всього комплексу. «Інвестор думає…», – повідомив депутат Сумської міськради Дмитро Наталуха, який просуває цей проект у Сумах.

У ПАТ «Сумиобленерго» пояснили, звідки взялася така цифра і чому такі дорогі роботи. Виявляється, це зовсім не примха обленерго. За інформацією прес-служби ПАТ, офіційної заяви на виконання підключення біогазового комплексу в с. В. Бобрик Сумського району ні від фізособи, ні від юридичної особи їм не надходило. Відповідно, ще немає і конкретного проекту по даному об’єкту. У той же час дійсно, орієнтовна вартість підключення запланованого біогазового комплексу потужністю 600 кВт складає близько 5 млн грн. Але ця сума відповідає ставці НКРЕКУ, помноженої на прогнозовану потужність об’єкта, і розраховувалася вона, виходячи зі ставок підключення, сформованих і затверджених НКРЕКУ. Правда, ці ставки затверджені Національною комісією, яка здійснює держрегулювання в сферах енергетики і компослуг, але ще не опубліковані в «Урядовому кур’єрі», а значить, поки що не вступили в силу. Так що про остаточну цифру говорити поки рано.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах