У мерії Сум розповіли, що поганого помітили в магазині “Сільпо”

Чи “розслабилися” сумські підприємці після зняття держрегулювання цін на продукти харчування? Результати такої перевірки, проведеної міськвідділом торгівлі й захисту прав споживачів у магазинах та аптеках, повідомили під час апаратної наради при міському голові.

Згідно з результатами чергового моніторингу цін, який озвучив начальник відділу Олег Дубицький, продукти дорожчають, а деякі підприємці дозволили собі підвищити торгову надбавку. Усього вивчили ціни у 8 суб’єктах підприємницької діяльності, серед яких виявилися й великі мережевики.

«По окремих позиціях ціни виросли. Такі продукти, як масло, яйця курячі, молоко – тут коливання цін відбувається сезонно. На крупи, цукор ціни поступово підвищуються, у середньому на 5% за один кілограм (30-50 коп.). З 11 жовтня відбулося підвищення цін на хлібобулочні вироби, у середньому на 6%. Магазини, як ставили торговельну надбавку в розмірі 3-5%, так і продовжують це робити. Відзначився маркет «Сільпо», де зафіксували торговельну надбавку в розмірі 20%», – повідомив Олег Дубецький.

Також порівняли ціни 14 аптек по 24 найменуваннях лікарських засобів.

«У порівнянні з травневим моніторингом цього року, деякі ціни залишилися на колишньому рівні (оксолінова мазь, цитрамон, анальгін, корвалол вітчизняного виробництва). Знизилася ціна на ацетилсаліцилову кислоту вітчизняного виробника (на 12,2%), а також лоратадин (на 11,5%). Підвищилися ціни на парацетамол (7%), ремантадин (15%)», – зазначив чиновник.

За його словами, Суми по зростанню цін серед міст області в середині рейтингу.

Нагадаємо, що Кабмін України затвердив пілотний проект скасування державного регулювання цін на продукти харчування, який вступив у дію з 1 жовтня 2016 і триватиме до 1 січня 2017 року. Тепер співробітники міськвідділу торгівлі і захисту прав споживачів виходять моніторити ціни на продукти харчування не щомісяця, а щотижня.

Джерело: gorod.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах