У Сум заберуть 26 мільйонів гривень

Депутати Сумської міськради прийняли звернення до президента, прем’єр-міністра та голови ВР з приводу внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України у частині акцизного податку.

“Сьогодні зареєстровано кілька законопроектів, які спрямовані на те, щоб скоротити дохідну частину місцевих бюджетів у частині акцизу, – розповіла директор департаменту фінансів міськради Світлана Липова. – Ви знаєте, що у нас у цьому році вже забрали акциз з реалізації нафтопродуктів, і тепер його розподіл йде через держбюджет за так званими нормами. Але якщо порахувати динаміку надходжень за попередні роки, то за нашими розрахунками до кінця року ми втратимо більше 10 млн грн цього акцизу. А зараз зареєстрований ще і законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України, що стосуються скасування акцизного податку для роздрібної торгівлі тютюновими виробами…» (№6286). Ним передбачається вилучити з доходів місцевих бюджетів акцизний податок з роздрібних продажів тютюнових виробів і направити його до спеціального дорожнього фонду, який розподіляється на рівні області. У нашому випадку ми (Суми) ніколи таких грошей з цього фонду не отримаємо, як ми отримували акциз з тютюнових виробів. Втрати складуть близько 16 млн. Разом – 26 млн.

Липова нагадала, що свого часу акцизний податок був спрямований до місцевих бюджетів як компенсація втрат від скасування податку з власників транспортних засобів та субвенції на капремонт доріг. На минулих вихідних департамент фінансів отримав лист від асоціації міст України (АМУ), членом якої є і Суми, з пропозицією підготувати звернення до керівництва країни з цього питання і проханням прийняти його якомога швидше. В АМУ вважають, що скасування роздрібного акцизу з тютюнових виробів не тільки позбавить місцеві бюджети стабільних надходжень, а й істотно збільшить корупційні ризики і ухилення від сплати цього податку. Адже місцеві громади більше зацікавлені в отриманні акцизу, а значить – і в тому, щоб змушувати точки продажу працювати офіційно, без зловживань.

У підсумку депутати прийняли звернення 28 голосами при необхідних 22.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах