У Сумах боротьба із зарплатами “в конвертах” принесла 2,6 мільйонів

У поточному році фахівцями Державної податкової інспекції у м. Сумах виявлено 30 випадків порушень при виплаті заробітної плати. Як результат, у грошовому еквіваленті бюджет отримав користь у вигляді 2,6 мільйонів гривень ПДФО та 342,3 тисячі гривень єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Податківцями легалізовано 699 робочих місць щодо 513 суб’єктів підприємницької діяльності. До державної реєстрації залучено 1690 осіб.

За результатами проведеної роботи до бюджету надійшло 90 тисяч гривень ПДФО, 305 тисяч ЄВ та 588 тисяч гривень єдиного податку.

В інспекції застерігають працівників, які працюють без офіційного оформлення, що нелегальна зайнятість завжди є нестабільною, нерегулярною, а тому дуже ризикованою. Праця «на дядька» не гарантує одержання трудових доходів та позбавляє низки соціальних прав: пенсійного забезпечення, права на допомогу з тимчасової непрацездатності, на оплачувану відпустку, на допомогу з безробіття, на охорону праці, а головне – вона не зараховується до трудового стажу.

Законодавчо передбачені суми штрафів до працедавців за недотримання гарантій з оплати праці (допуск до роботи без оформлення трудового договору, оформлення його на неповний робочий час у разі виконання роботи упродовж повного робочого часу) сягають значних розмірів – від 16000 гривень до 48000 гривень за кожного неофіційного «наймита».

Відповідальність за порушення оформлення трудових відносин зросла у зв’язку з підвищенням з 1 грудня 2016 року мінімальної зарплати до 1600 гривень.

Поділитися в соціальних мережах