У Сумах думають знижувати тариф на опалення

1 грудня Кабмін прийняв постанову, згідно з якою в населених пунктах, де більше 50% будинків обладнані загальнобудинковими лічильниками тепла, для інших будинків, де немає лічильників, буде застосовуватися тариф у розмірі усередненого показника будинків з лічильниками.

До цього, як відомо, плата за тепло для будинків без лічильників нараховувалася за встановленими соціальними нормативами, незалежно від того, скільки теплової енергії витратив будинок насправді. Як правило, у будинках з лічильниками люди платять за тепло в середньому на 20-30% менше. Згідно з новим алгоритмом постачальники тепла повинні розрахувати середню вартість опалення квадратного метра в будинках з лічильниками в місті та за цим тарифом формувати платіжки для будинків без приладів обліку.

“А у нас в Зарічному районі більше 50% будинків з лічильниками, а у Ковпаківському – близько 87%, тобто в середньому – більше 50%. Так що у нас мешканцям буде зроблений перерахунок і, по-моєму, навіть заднім числом, тобто починаючи з жовтня”, – поспішив порадувати сумчан мер Олександр Лисенко на апаратній нараді 5 грудня.

Заступник директора ТОВ «Сумитеплоенерго» Надія Покутня поки нічого більш конкретного сказати не змогла. “Ми зараз вивчаємо це питання, і через тиждень я зможу дати точну інформацію, який у нас буде середній показник”, – сказала вона.

Проте Лисенко запевнив, що місто все одно буде працювати над тим, щоб лічильниками були обладнані всі багатоповерхівки в Сумах.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах