У Сумах подорожчає алкоголь

Розмір мінімальних цін на алкоголь, який діє сьогодні, введений у листопаді 2016 року. У той же час у 2017 році зросли ставки акцизного податку на більшість алкогольних напоїв (горілка, лікеро-горілчані вироби, коньяк, вина і т. ін.). Відбулося і зростання інших складових ціни, тому в даний час розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв.

Щоб захистити споживачів від контрафактної та сурогатної продукції, а також зменшити частку тіньової економіки, Кабінет Міністрів України підвищив мінімальні ціни на алкоголь. Зокрема, роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби буде збільшено на 14-19,41%; віскі, ром і джин – на 6,5-6,6; коньяк (бренді) – на 12,3-29,1; вина з додаванням спирту, ігристі – на 7,1-13,3%.

“9 серпня уряд прийняв постанову, згідно з якою повинні бути підвищені мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв, – розповів начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Сумській області Борис Пересадько. – Але сьогодні постанову ще не опубліковано”.

Поділитися в соціальних мережах