Сумським водіям тролейбусів просять підняти зарплату

Підвищення зарплати водіям тролейбусів дозволить зупинити відтік кадрів і збільшити випуск транспорту в Сумах. Про на прес-конференції 8 листопада заявили громадські активісти, що опікуються транспортними проблемами міста, пише tribuna.sumy.ua.

– Міська влада не хоче обновляти тролейбусний парк, тому що немає водіїв, – заявив аналітик Сумського транспортного порталу Олександр Мироненко. – Водночас є природнім, що люди хочуть працювати на новій техніці, а не на старих тролейбусах. Другий фактор – це заробітна плата. Керівництво депо фактично підтвердило, що водії прагнуть виїжджати на роботу за кордон. Необхідно підвищувати заробітну плату.

Експерт пояснив, що при збільшенні зарплати водіям на 5 тис грн з бюджету міста доведеться додатково виділити 7,5 млн грн на рік при тому, що бюджет складає 2 мільярди. Олександр Мироненко вважає таку ціну цілком прийнятною для міста. При цьому він розкритикував ідею міського голови про побудову гуртожитків для водіїв. На думку експерта, достойна зарплата зараз більше вмотивує водіїв, ніж гіпотетичне житло у майбутньому.

Наразі, за словами активіста, водії-початківці отримають близько 4 тис грн “чистої” зарплати. Більш досвідчені можуть розраховувати на надбавку за класність. При збільшення зарплати на 5 тисяч, водії зможуть отримувати від 9 тис грн на місяць.

Поділитися в соціальних мережах