У Сумах сміттєвиків викрили у завищенні тарифу

Сектором контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродпотребслужби в Сумській області у першому півріччі 2017 року була проведена планова перевірка ТОВ «А-Муссон» з питань дотримання державної дисципліни цін при формуванні, встановленні та застосуванні тарифів на послуги з організації збирання, вивезення твердих побутових, великогабаритних і ремонтних відходів, погоджених рішенням виконавчого комітету Сумської міськради від 06.04.2016 р. № 166.

У ході перевірки було встановлено порушення державної дисципліни цін при формуванні тарифів за рахунок включення в собівартість послуг необґрунтованих витрат за статтею «оренда авто», «акумулятори», «шини автомобільні», «пально-мастильні матеріали», «адміністративні витрати». Всього завищення склало понад 1,7 млн грн (!), пише shans.com.ua.

За результатами перевірки підприємству було винесено припис про виконання законних вимог щодо усунення порушень порядку формування, встановлення та застосування державних (регульованих) цін, в якому вимагалося усунути виявлені в ході перевірки порушення шляхом приведення розрахунків у відповідність з Порядком формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 р. № 1010, та подати їх на розгляд до виконавчого комітету Сумської міськради. Але Сумським окружним адміністративним судом припис було скасовано на підставі того, що рішення виконавчого комітету Сумської міськради від 06.04.2016 р. № 166 на момент розгляду справи не скасовано ні в судовому порядку, ні самим виконкомом, і є обов’язковим для виконання на відповідній території.

З 03.06.2017 набрало чинності рішення виконавчого комітету Сумської міськради від 16.05.2017 № 208 «Про коригування тарифів на послуги з вивезення твердих побутових, великогабаритних та ремонтних відходів, ТОВ «А-Муссон», у зв’язку з ростом вартості паливно-мастильних матеріалів, зростанням мінімальної заробітної плати і, як наслідок, зміною розміру єдиних соціальних внесків.

На жаль, порушення, виявлені в ході перевірки попередніх тарифів, залишаються діючими.

Головне управління Держпродпотребслужби в Сумській області поінформувало про дані факти прокуратуру Сумської області та виконавчий комітет Сумської міськради.

Поділитися в соціальних мережах