У Сумах виконком встановить норму споживання тепла для житлових будинків

На жовтневе засідання виконкому Сумської міськради виноситься проект рішення, яким передбачається затвердити питомі норми споживання теплової енергії для опалення житлових будинків. Згідно з документом, виконком має намір тимчасово, до моменту повного обладнання житлових багатоповерхівок загальнобудинковими лічильниками тепла, встановити для ТОВ «Сумитеплоенерго» питому норму споживання теплової енергії на опалення тих будинків, де ще не встановлені лічильники.

Норма складе 0,172 гігакалорії на квадратний метр на рік. В опалювальний період СТЕ має буде використовувати саме цю норму для нарахування плати за опалення мешканцям будинків без лічильників. Як сказано в преамбулі проекту рішення, він підготовлений на підставі відповідного звернення НКРЕКУ до обласних, районних, міських, сільських і селищних рад.

Нагадаємо, 1 грудня минулого року Кабмін прийняв постанову, згідно з якою в населених пунктах, де більше 50% будинків обладнані загальнобудинковими лічильниками тепла (а в Сумах таких на сьогодні 96%), для інших будинків, де немає лічильників, застосовується тариф в розмірі усередненого показника будинків з лічильниками. Тоді СТЕ зробило сумчанам, які проживають в будинках без лічильників, перерахунок заднім числом – з самого початку опалювального сезону.

До цього, як відомо, плата за тепло для будинків без лічильників нараховувалася за встановленими соціальним нормативам, незалежно від того, скільки теплової енергії витратив будинок насправді. Як правило, в будинках з лічильниками люди платять за тепло в середньому на 30% менше.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах