У Сумській міськраді назріває бунт через чиновницькі зарплати

На засіданні планово-бюджетної комісії міськради розглядалося не зовсім звичайне звернення – департамент ресурсних платежів попросив виділити йому додаткове фінансування в розмірі 964 тис. грн на збільшення фонду оплати праці працівникам департаменту.

Перший заступник мера Володимир Войтенко, який курує роботу цього департаменту, просив комісію підтримати це питання і внести його на розгляд сесії.

Але директор департаменту фінансів міськради Світлана Липова відразу ж заперечила: якщо взагалі заводити розмову про підвищення зарплати, то треба підходити до цього питання комплексно і додавати всім.

«Звичайно, в департаменті ресурсних платежів особлива ситуація, там багато нових фахівців, в основному – без вислуги років. Але я не маю наміру потім ходити по прокуратурах і пояснювати, чому у нас якісь винятки саме з цього департаменту. Ще раз повторюся: якщо збільшувати фонд зарплати, то всім і на однакових умовах.

Проте, якщо вже звернення потрапило на комісію, вона зобов’язана була прийняти по ньому якесь рішення, і голова комісії Володимир Шилов поставив його на голосування. Жоден член комісії не підняв руку за.

Мера Олександра Лисенка, який якраз був присутній на засіданні, обурило, що структурний підрозділ звернулося з цим питанням безпосередньо до депутатів, без попереднього узгодження з ним:

«Хіба таке серйозне питання так вирішується? Треба було спочатку зібрати нараду, ввести мене в курс справи, пояснити, що до чого і з яких делов! І департамент фінансів щоб при цьому був присутній …»

На це Липова відповіла, що питання зарплати в мерії назріває вже давно:

«Зараз прийнятий новий закон про держслужбу, згідно з яким умови оплати праці держслужбовців з 2017 року стали набагато краще. Навіть на кінець поточного, 2016 року, як ми з’ясували, з держбюджету нишком додали грошей на утримання держадміністрацій і держорганів. Так що на сьогодні у порівнянні з ними наші умови оплати праці не витримують ніякої критики. Коли ми розраховували зарплату працівників органів місцевого самоврядування на наступний рік, ми дивилися, на скільки підвищилася зарплата по бюджетній сфері, і приблизно на такий же відсоток накрутили зарплату і нашим працівникам. Але все одно це зарплати на порядок нижче, ніж у держслужбовців. Тому я розумію наших працівників, які порушують це питання, сьогодні воно, як ніколи, хвилює всіх, і його потрібно вирішувати. Пропоную повернутися до цього питання в лютому 2017 року і рішенням сесії переглянути умови оплати праці всім нашим працівникам, якщо до того часу не буде прийнятий закон по працівникам органів місцевого самоврядування. На сьогодні він пройшов тільки перше читання».

З цією пропозицією погодилися всі члени комісії.

За даними мерії, щомісячна зарплата працівників місцевого самоврядування складається з посадового окладу та кількох надбавок (постійні складові), а також премій (змінні складова).

На сьогодні посадовий оклад міського голови Сум становить 4024 грн .; першого заступника мера – 3771 грн .; заступник мера, керівник справами міськвиконкому і секретаря міськради – 3569 грн .; директора департаменту – 2030 грн., начальника самостійного управління або відділу – від 1794 грн. до 1845 грн .; у всіх інших працівників (включаючи адміністраторів, держреєстраторів і інспекторів) – 1723 грн.

Залежно від посади і стажу роботи до посадового окладу нараховуються надбавки: за ранг (крім інспекторів і діловодів) – від 55 грн. до 130 грн. в місяць; за вислугу років – від 10% до 40% (від трьох років і більше); за високі досягнення у праці або виконання особливо важливої роботи – від 20% до 50%; за безпосередню участь в розробці проектів нормативно-правових актів та їх аналіз (на сьогодні покладена тільки меру, керуючий справами міськвиконкому, начальникам відділів апарату виконавчих органів і начальникам самостійних управлінь та відділів) – 50%. Розмір щомісячної премії залежить від результатів роботи кожного чиновника, максимальний – 90% посадового окладу.

Джерело: http://www.shans.com.ua/

Поділитися в соціальних мережах