У “Сумигазі” розповіли, скільки грошей треба на поквартирні лічильники

У Сумській області 20% споживачів природного газу розраховуються за нього за нормами. Для того, щоб забезпечити їх квартирними приладами обліку, потрібно понад 160 млн гривень, повідомляє прес-служба ПАТ “Сумигаз”.

При цьому Нацкомісія, яка регулює сферу енергетики та компослуг, у Плані розвитку ПАТ «Сумигаз» на встановлення лічильників затвердила лише 39,5 млн гривень.

Закон України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» передбачає забезпечення приладового обліку газу за допомогою лічильників. У Законі зазначено, що лічильники газу та роботи з їх встановлення можуть бути профінансовані за рахунок трьох джерел: бюджетних коштів, коштів газорозподільних підприємств та інших джерел, які не заборонені законодавством.

Місцеві бюджети на сьогодні не розглядають можливість забезпечення споживачів лічильниками газу. Прилади обліку встановлюються за рахунок споживачів або за кошти затверджені НКРЕКП у тарифі ПАТ «Сумигаз» на розподіл, який є складовою ціни природного газу.

У вартості 1 кубічного метра газу закладено лише 3,5 копійок на забезпечення приладами обліку побутових споживачів. Газові компанії не можуть витратити суми більше передбачених у тарифі. Тому встановлення саме загальнобудинкових лічильників дозволить забезпечити на Сумщині приладовий облік газу в термін та в рамках тарифу.

ПАТ «Сумигаз» вже встановило 205 будинкових лічильників газу.

10% клієнтів компанії, у багатоквартирних будинках, в яких передбачено встановлення загальнобудинкового лічильника газу, відмовилися від безкоштовного встановлення зазначених приладів обліку. Для таких споживачів відповідно до Кодексу газорозподільних систем держава передбачила застосування граничних об’ємів споживання газу. Це означає, що у тих, хто відмовився від обліку енергоресурсу, місячний платіж за блакитне паливо зросте приблизно вдвічі. А саме, при використанні лише газової плити в місяць на людину буде нараховуватися сума за 9,8 м. куб. замість 4,4 м. куб., при використанні газової плити та відсутності централізованого гарячого водопостачання – 18,3 м. куб. замість 7,1 м. куб.

На Сумщині вже 27 багатоквартирних будинків переведені на облік за граничними обсягами споживання газу.

Відповідно до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» до 1 січня 2018 року усі споживачі природного газу мають бути забезпечені приладовим обліком. Інакше ПАТ «Сумигаз» відповідно до Закону буде змушене припинити розподіл газу.

Споживачі багатоквартирного будинку, які не бажають оплачувати газ на підставі будинкового лічильника, можуть встановити індивідуальні лічильники за власний кошт або звернутись із проханням виділити кошти з місцевих бюджетів, що передбачено Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу».

 

Поділитися в соціальних мережах

Опитування

Який голова РДА працює найкраще?
Крик душі: екс-заступник голови облради просить дати їй роботу, бо скінчилися гроші
У Сумах знову подорожчає проїзд у тролейбусах
Центр Сум накрила темряваФОТО
Сумчани поскаржились на підозрілий закладФОТО
Президент передав медаль жителю Сумщини
Підприємець Сумщини привласнив 100 тисяч гривень з бюджету
Депутат облради підозрює ДФС у змові проти аграріїв
Неадекват на мінівені дохуліганився до трьох штрафівФОТО
Дістатися автобусом із Сум до Шостки стало дорожче
Сумська ОДА переполошилася через жахи в психлікарні
Сумбуд запрошує сумчан зустріти Хрещення разом
Сумчанин з наркотиками ломився до квартир на ХімікуФОТО
У магазині зникли дорогі жіночі креми
У Сумах облаштують нову зупинку
НА СУМСЬКИЙ АЕРОПОРТ ВИДІЛИЛИ МІЛЬЙОНИ
У Шостці обікрали 13 чиновників
5-РІЧНОМУ СУМЧАНИНУ ДУЖЕ ПОТРІБНІ 4 ТИСЯЧІ ГРИВЕНЬ
Клочко – останній у рейтингу губернаторів
Готують пам’ятник уродженцю Сумщини, який товаришував із Шварценегером
Лисенко відповів, коли чекати на льодову арену в центрі Сум
СУМЧАНКУ ОБІКРАЛА ЖІНКА У НОРКОВІЙ ШУБІ
Шосткинських поліцейських вбрали по-новомуФОТО
У глухівчанина забрали відра коноплі, запасеної “для прикорму риби”ФОТО
Сумчани замість мера йдуть на прийом до губернатора
За дороги Ямпільщини відповідатиме Глухівський райавтодор