У «Відродженні» назвали урядову пенсійну реформу «знущанням над людьми»

Партія «Відродження» — категорично проти прийняття пенсійної реформи у запропонованому урядом вигляді. Про це заявив голова Сумської обласної організації Партії «Відродження» Юрій Чмирь.

За його словами, презентована концепція не є реформою, а направлена виключно на економію коштів Пенсійного фонду. Незважаючи на багаторазові декларації уряду про те, що пенсійний вік у нашій державі підвищувати не будуть, у реформу заклали його «гібридне» підвищення.

«Уряд пішов іншим шляхом – замість віку збільшив страховий стаж. Для отримання пенсії середнього рівня цей стаж має бути не менший за 25 років, із поступовим підвищенням необхідного стажу до 35 років. Якщо він нижчий, держава пропонує або мізерну соціальну допомогу, або допрацювати до 65 років і отримати право на пенсію (до речі, 65 років – це середня тривалість життя чоловіків в Україні), або третій варіант – «доплатити» за невідпрацьовані роки та отримати пенсію. Це, на нашу думку, є нечесним по відношенню до громадян.

Дана пенсійна реформа – просто знущання над людьми, які реально відпрацювали все життя, мали надію на пенсію, а цими змінами їх, по суті, такого права позбавляють», – зауважив Юрій Чмирь.

Він нагадав, що, починаючи з моменту незалежності, особливо у 90-ті роки, мільйони українців не мали офіційного працевлаштування не з власної вини.

«Перш ніж збільшувати страховий стаж для виходу на пенсію, уряду необхідно знизити до прийнятного рівень тіньової економіки в Україні — щоб таким способом не отримували зарплату половина наших громадян. Поки цього не зроблено, у держави немає морального права маніпулювати тривалістю страхового стажу», – додав голова Сумської облорганізації Партії «Відродження».

На думку Юрія Чмиря, для наповнення бюджету Пенсійного фонду уряду необхідно повністю переглянути економічну політику.

«Пенсійний фонд треба наповнювати абсолютно по-іншому. Українські промисловці, підприємці піднімають питання збільшення заробітної плати для найманих працівників, але сьогоднішні дії влади не дають такої можливості: йде безперервне збільшення тарифів, і наразі немає умов для економічних маневрів з метою підняття зарплати. А саме це б дозволило наповнювати Пенсійний фонд — через нормальні економічні механізми. Сьогодні ж уряд просто пропонує позбавити пенсіонерів можливості отримувати пенсії», – наголосив Юрій Чмирь.

Він додав: запропонований депутатською групою «Партія «Відродження»» законопроект № 6146 (про встановлення тарифної ставки залежно від рівня мінімальної зарплати) може дати Пенсійному фонду набагато більше доходів, ніж урядова пенсійна реформа.

Поділитися в соціальних мережах