Вода в Сумах знову подорожчає

У березні сумчан очікує чергове підвищення тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення. Про це повідомив директор КП «Міськводоканал» Анатолій Сагач на позачерговому засіданні виконкому під час обговорення фінансового плану підприємства на 2017 рік.

За його словами, Нацкомісія з регулювання ринку енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) прийняла відповідну постанову буквально за день до засідання виконкому, 25 січня, і найближчим часом воно буде розміщено на її офіційному сайті.

За рахунок підвищення тарифів доходи водоканалу на 2017 рік збільшаться майже на 12%, або 14,88 млн грн, у порівнянні з 2016-м. Однак виростуть і витрати підприємства: вони заплановані в сумі 140,2 млн грн, що майже на 12 млн грн (9,3%) більше, ніж у 2016-му. Збільшення витрат пов’язане, у першу чергу, з подорожчанням електроенергії, матеріалів, ПММ та газу на 10% у порівнянні з минулим роком. Зростуть і витрати КП на зарплату – через збільшення кількості працівників на 30 осіб.

Проте в цілому фінпланом КП «Міськводоканал» на 2017 рік передбачено прибуток у сумі 1,73 млн грн, чистий фінансовий результат – 1,4 млн грн. Однак при цьому слід врахувати, що основна діяльність водоканалу – водопостачання та водовідведення – запланована з нульовою рентабельністю, тобто в тарифах на ці послуги прибуток не передбачена. Так що отримувати прибуток планується виключно за рахунок інших видів діяльності. Точніше планувалося. Адже проект фінплану КП «Міськводоканал» складався у жовтні 2016 року, а закон про держбюджет з підвищенням мінімальної зарплати до 3200 грн був прийнятий у кінці грудня. Так що тепер витрати на зарплату в підприємства зросли на 110-115 тис грн на місяць, тобто майже на 1,4 млн грн на рік, так як 213 працівникам довелося підвищити зарплату.

Таким чином, за словами Сагача, запланований спочатку прибуток практично повністю з’їдається додатковими витратами на зарплату.

Джерело: shans.com.ua

Поділитися в соціальних мережах