Юрій Чмирь: Це має стати однією з пріоритетних задач для нашої області

Голова Сумської обласної організації партії «Відродження» Юрій Чмирь взяв участь у міжнародній конференції із залучення інвестицій для проектів альтернативної енергетики «Invest Energy Day». Вона пройшла вчора, 20 червня, у Києві, у Торгово-промисловій палаті України, зібравши більше двохсот представників міжнародних та вітчизняних банків, фінансових організацій, інвестиційних компаній, венчурних фондів, фінансових донорів. Захід став продовженням масштабного проекту Alternative Energy Week, покликаного сприяти розвитку відновлюваної енергетики в Україні.

Конференція пройшла у форматі спілкування та обміну досвідом, підтвердивши високу зацікавленість інвесторів у енергетичному потенціалі України та Сумської області зокрема, зазначає Юрій Чмирь.

«Сумщина має колосальний потенціал для виробництва та використання альтернативних видів енергії.

Ще у 2013 році ми стали пілотною областю з виробництва альтернативних видів палива. Тоді, у рамках реалізації складової національного проекту «Енергія біомаси», у північних районах Сумщини почалися роботи з організації заготівлі сировини та виробництва біопалива. Був даний старт і заходам з енергозбереження, модернізації комунальної енергетики, переведення котельних на альтернативні види палива. Виробництво брикетів, пілетів із відходів лісопереробки, соняшника, соломи тощо в комплексі дозволило значно скоротити споживання природного газу та зменшити енергозалежність регіону.

Економічний ефект від використання альтернативних джерел енергії – дуже високий. Так, у школах Сумського району, де було встановлено твердопаливні котли, уже з перших років економія коштів на опаленні становила 600 тисяч гривень щорічно.

Сьогодні, на конференції, ми дізналися про нові напрямки у сфері альтернативної енергетики, сучасні технології, налагодили зв’язки з інвестиційними компаніями — щоб у майбутньому впроваджувати енергоефективні проекти на території Сумщини.

Вважаю, що досягнення максимальної енергонезалежності має стати однією з пріоритетних задач для нашої області на найближчі роки. Реалізація проектів з енергоефективності не тільки дасть економію бюджету, зменшить негативний вплив на довкілля, але й призведе до створення нових робочих місць і розвитку територій», — упевнений Юрій Чмирь.

Поділитися в соціальних мережах