За що можуть забрати субсидію?

Кілька тижнів тому уряд кардинально переглянув програму субсидій. Тепер якщо виявиться, що сім’я отримувала субсидію незаконно, весь розмір “надмірно” використаної субсидії доведеться повернути державі. Ці гроші або запишуть в якості боргу за комуналку, або вимагатимуть повернути через суд.

Субсідіанти повинні протягом місяця повідомляти органам соціального захисту: якщо хтось виписався з квартири, якщо змінився склад сім’ї, якщо змінилося матеріальне становище, якщо була зроблена покупка на суму від 50 тисяч гривень. Згідно з постановою Кабміну №300, за “неповідомлення” субсидію можуть забрати, а використану знижку змусити повернути.

Наприклад, якщо виявилося, що сім’я зробила покупку в 2016-му, але при цьому отримала знижку в цьому році, весь розмір використаної субсидії доведеться повернути державі.

За що можуть забрати знижку:

– “обов’язкового платежу” досить для оплати комуналки влітку;

– субсидіант зробив покупку на суму від 50 тисяч гривень;

– субсидіант приховав інформацію, яка вплинула на розмір знижки (наприклад, про додаткові доходи);

– якщо соціальний інспектор ознайомився з матеріальним становищем сім’ї, і виникли підозри, що реальний дохід значно вищий;

– якщо є заборгованість за комуналку як мінімум за два місяці.

Серед порушників – ті, хто здає квартири і при цьому не вказує дохід від оренди в своїй декларації. Сім’я має право оформити субсидію тільки в тій квартирі, в якій проживає. Здавати житло вже з оформленою субсидією – порушення. Якщо соціальний інспектор помітить, знижку можуть забрати не тільки в квартирі, яку здають, але і в тій квартирі, в якій живе орендодавець.

Варто нагадати, що оформляти субсидії в орендованому житлі можна, але повинен це робити той, хто орендує, а не той, хто здає в оренду. У такому випадку при розрахунку знижки буде враховуватися дохід орендаря.

Джерело:  http://www.segodnya.ua/

Поділитися в соціальних мережах