«Заборонені» фірми виграють тендери на Сумщині

Державні заклади Сум та області тендерять із підприємствами «чорного списку» АМКУ.

«Чорний список» Антимонополного комітету України – це перелік підприємств, яким протягом 3 років ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ брати участь у торгах через те, що вони порушили законодавство про захист економічної конкуренції під час торгів (тендерів). Втім, заборони АМКУ не діють для деяких державних установ Сум та області.

Відтак, ФОП Ващенко Олена Василівна знаходиться у «чорному» списку із 16.02.2016. Попри заборону брати участь у торгах,  протягом останніх двох років ФОП заробила майже 1 мільйон грн на тендерах через систему публічних закупівель «ProZorro».

Найбільшу суму за послуги заплатив Комунальний заклад Сумської обласної ради «Обласний наркологічний диспансер» – 410 тисяч грн за 3 договори, надавши послуги по харчуванню хворих. На другому місці із такою ж кількістю договорів — Комунальний заклад Сумської обласної ради «Сумський обласний клінічний психоневрологічний диспансер ім. О.В. Співака». Цей заклад заплатив ФОПу трохи більше 400 тисяч грн . Обласний комунальний заклад «Сумська обласна інфекційна клінічна лікарня ім.З.Й.Красовицького»  заключив договір на майже 110 тисяч гривень. Виконавчий комітет  Сумської міської ради заплатив 18 з половиною тисяч гривень за поминальний обід та кава-брейк, а відділ культури і туризму замовив харчування для учасників мистецького проекту на 1 тисячу гривень.

ФОП Ващенко Олена Василівна – власник кафе «Смакота», яке розташоване за адресою Металургів, 17. Втім, зараз там ремонт, і кафе не працює.

Ще одна фірма із «чорного списку» АМКУ – ТОВ «Архбудпроект», якій заборонили участь у торгах із липня 2016, втім вже за кілька місяців фірма заключила договір з Управлінням капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради на 47 тисяч гривень. Предмет договору – реставрація будівлі по вул. Троїцька, 8.

Цікаво, що один із засновників ТОВ «Архбудпроект» – Валерій Лавришек. Саме він архітектор-проектант реконструкції Молодіжного центру «Романтика», яким займається Управління капітального будівництва та дорожнього господарства Сумської міської ради на чолі з Віталієм Шиловим із 2017 року.

Другий засновник – Анатолій Єпіфанов: перший голова Сумської облдержадміністрації, колишній ректор Української академії банківської справи.

У листопаді 2017 до «чорного списку» потрапило ТОВ «Мастерпродукт 2005». Однак, починаючи з того часу і до кінця 2018 року, підприємство на тендерах заробило близько 2 з половиною мільйонів гривень. Зокрема,  КП Сумської міської ради «Електроавтотранс» заплатило майже 80 тисяч гривень за молочнокислу продукцію. Загалом, більшість послуг ТОВ «Мастерпродукт 2005» надавало закладам по області.

Таким чином, усі вищезазначені компанії та державні установи порушили рішення Антимонопольного комітету України. Чи була це звичайна недбалість державних органів, які не перевірили фірми переможців, чи заздалегідь спланована корупційна схема – вирішуватиме вже АМКУ.

sts.sumy.ua

Поділитися в соціальних мережах