Жителів Сумщини обурює вугілля з Росії

Учора, 5 січня, у Подолівському клубі міста Кролевця відбулося широке обговорення питання, яке вже кілька місяців збурює людей, – функціонування на території ТОВ “Кролевецький завод силікатної цегли” приймально-відправного майданчика привізного вугілля. Участь в обговоренні взяли працівники заводу, представники влади, активісти, АТОвці та інші жителі міста.

Представник інвестора Георгій Навталян розвіяв чутки, що ходять містом: “Ні про яке очищення, подрібнення чи насичення вугілля, тобто про глибоку його переробку не йдеться. Ці роботи і в подальшому не плануються, адже вони надто дороговартісні і це не вигідно. Вугілля буде завозитись з Росії і перезавантажуватися у наші вагони, щоб потім дійти до споживачів по всій країні. Возити вугілля у російських вагонах набагато дорожче, ніж перевантажити його в наші. До того ж, це робочі місця для кролевчан і значні надходження в міській бюджет”.

Як розповів директор ТОВ “Кролевецький завод силікатної цегли” Михайло Писаренко, даний вид діяльності не заборонений в Україні, навіть якщо партнер Росія. До того ж на підприємстві планується створити близько 100 робочих місць.

Представники громадськості наполягали на тому, щоб підприємство дотримувалося своїх обіцянок і люди не потерпали від його діяльності, адже вони за кілька років натерпілися від елеваторного комплексу, що встановили за переїздом. За дотриманням норм будуть слідкувати і не допустять забруднення міста – люди готові навіть до радикальних дій, пише 05453.com.ua.

Обурює містян і те, що саме з Російської Федерації буде завозитись вугілля. Адже від воєнних дій на сході, на жаль, вже є загиблі і з Кролевеччини. Тож економічне і моральне питання стоять на вагах – робота, заробітні плати, надходження в бюджет чи життя земляків? Одне зрозуміло, підприємство активно готується до початку роботи, вже вкладені чималі кошти в інфраструктуру і відступати засновники не збираються. Проте, попереду ще офіційне громадське обговорення.

Увага! На сайті «Сумські дебати» доступний новий сервіс «оголошення». Усі оголошення подаються абсолютно безкоштовно і без реєстрації, є можливість додавати фото. Останні п’ять оголошень автоматично транслюються на головній сторінці та на сторінках із новинами. Кількість поданих оголошень не обмежується. Скористайтесь нагодою і подайте безкоштовно своє оголошення!

Поділитися в соціальних мережах