Батьки поскаржилися в ОДА на вчителя-тирана

Педагог систематично не з’являється на уроках і лає дітей за погану підготовку. Про це заявляють обурені батьки учнів середньої школи Томашівського навчально-виховного комплексу, що на Недригайлівщині. Іншої думки про ситуацію освітяни, та й сам директор називає все наклепом. Подробиці – далі.

Для декого з учнів НВК і Перше вересня – не свято, а очікування чергового семестру докорів від учителя української мови й літератури, а за сумісництвом – і директора навчального закладу. Про наболіле в мережі Фейсбук написали батьки учнів середньої школи. Педагог лає за те, що вихованці не виконують домашнього завдання, стверджують вони. От тільки як його виконувати, коли більшість тем узагалі не розглядаються на уроках? «У 2016 – 2017 навчальному році не опрацьовано на уроках 10 параграфів з української мови, уроки з розвитку зв’язного мовлення не проводились; написаний лише один твір з української літератури», – розповідають про власні спостереження батьки. Протягом року школярі списали всього два зошити, і нотатки в щоденниках підтверджують, що навчити рідної мови та літератури дітей учитель особливо не трудиться, пише novpoglyad.com.ua.

Користуючись своїм статусом, директор НВК два або й три дні на тиждень відсутній на уроках, стверджують батьки. І так – уже декілька років поспіль. Із п’ятого класу чоловік викладає ці предмети в сьогоднішніх семикласників, але з того часу діти не лише не поглибили знання, переконані дорослі, а й утратили ті, що мали. Коли діти стали «п’ятачками», батьки, стверджують, повністю довірили їх учителеві. Але пройшов семестр, а більша частина уроків так і не була проведена через відсутність педагога. «Можна було б пояснити це якимись поважними причинами, якби у ІІ семестрі ця ж ситуація не повторилася», – пишуть батьки. Специфіка сільського життя не дозволяє дорослим більше слідкувати за шкільним життям їхніх чад, на це, упевнені мами й тата, розраховує директор.

Та батькам уже урвався терпець. До того ж, окрім систематичного не проведення уроків керівником закладу, тут ще й вимагають здавати кошти в шкільний фонд, стверджують батьки учнів, а тих, хто не сплатив внесок, директор «вичитує» на лінійці перед усіма учнями й педколективом. Дітям також погрожують поганими оцінками в разі, якщо не принесуть грошей, пишуть батьки у Фейсбуці.

Батьки говорять: неодноразово зверталися до директора з проханням змінити своє ставлення до посадових обов’язків, але безрезультатно. Тож стурбовані мами й тата звернулися до Департаменту освіти й науки Сумської облдержадміністрації з претензіями щодо невідповідності керівника закладу своїй посаді. «Ця людина випадкова в освіті, хоч і має достатній стаж», – пишуть вони.

У Департаменті зауважили, що це питання належить до компетенції місцевого органу управління освітою, тому, мовляв, рекомендували відділу освіти Недригайлівської райдержадміністрації посилити контроль за діяльністю Томашівського НВК.

Начальник відділу освіти Альбіна ХОМЕНКО вважає: директор як адміністратор – на своєму місці. «Школа чиста, охайна, він тримає заклад у зразковому вигляді», – говорить посадовиця. Фахівці відділу освіти перевірили документацію, говорить Альбіна Миколаївна, і згідно з нею, усі години української мови та літератури були вичитані. Це, запевняє освітянка, підтверджують інші батьки та учні. Що ж до фінансових порушень, то їх також виявлено не було, говорить Альбіна ХОМЕНКО. Гроші ніхто особисто в руки директорові не віддавав, вони знаходилися в голови батьківського комітету.

Сам же директор запевняє, що інформація, подана батьками, – неправдива. «Уроки викладаються, якщо відволікаюся в справах, що стосуються мене як директора школи, то інші вчителі, фахівці з української мови й літератури, мене замінюють», – говорить керівник. Педагог стверджує: намагається опрацьовувати всі теми, але слідує не за підручником, наполягає, учитель має творчо підходити до навчального процесу й самостійно складати навчальний план.

Що ж до матеріальних внесків, без них, говорить, заклад обійтися не може, але грошей не вимагають. «Ми благаємо на батьківських зборах, і на лінійках нагадуємо дітям, але вимагати ніхто не вимагає», – стверджує директор. У виставлянні ж оцінок, говорить педагог, ніякої упередженості стосовно того, здали батьки кошти чи ні, немає. Дітям оцінки ставляться ті, на які вони «заробили».

Тим не менше, фахівці відділу освіти пішли назустріч батькам. Години української мови й літератури в директора забрали, говорить Альбіна ХОМЕНКО, ці предмети з 1 вересня викладає інший учитель, якого вибрали самі батьки.

Поділитися в соціальних мережах