Більше третини випускників вишів Сум готові назавжди виїхати з країни

Щоб визначити професійні плани випускників шкіл, фахівці з профорієнтації базових центрів зайнятості Сумщини в кінці кожного навчального року проводять соціологічне опитування. Згідно з його результатами, найпопулярнішою професією серед випускників цього року стала професія лікаря. Далі найчастіше називалися спеціальності IТ-сфери (програмісти), вчителі, фармацевти, юристи, менеджери, військовослужбовці, кухарі та дизайнери.

Відзначається стрімке зростання популярності спеціальностей лікаря, фармацевта і поліцейського, які не мали такого попиту серед молоді області в попередні роки. Як і раніше, стійким попитом користуються спеціальності економіста, психолога, ветеринара і військовослужбовця.

Серед робітничих професій найбільш популярні у випускників – професії водія, кухаря, електрогазозварника, перукаря і майстра манікюру. Переважна більшість випускників (77%) вже зробили вибір на користь тієї або іншої професії (спеціальності). Відсоток молоді, яка взагалі не планує вчитися, залишився на рівні показників минулих років – 0,8%. Для оволодіння професією 74% опитаних планують навчатися в вузах, 18% – в ліцеях і професійно-технічних навчальних закладах, 5% – на курсах, 3% – готові піти учнем з наступним отриманням кваліфікації.

Після отримання спеціальності 27% опитаних хотіли б працювати на держпідприємствах і в установах, 21% – на підприємствах з іноземними інвестиціями, 23% – в приватному секторі, 13% – хочуть відкрити власну справу. 21% опитаних хотіли б на тривалий час (більше 3 років) виїхати за кордон для навчання і роботи, 37% випускників для отримання освіти і подальшого працевлаштування готові назавжди виїхати за кордон.

Джерело: http://www.shans.com.ua/?

Поділитися в соціальних мережах