Депутат облради просить переглянути потребу існування російських шкіл на Сумщині

Депутат Сумської обласної ради Тетяна Головко (фракція «Радикальної партії») звертається із депутатським запитом до голови Сумської облдержадміністрації, міських голів, в якому просить звернути увагу на пріоритети розвитку української мови, особливо у навчально-виховному процесі дітей та молоді.

Народна обраниця наполягає на проведенні аналізу ситуації щодо наявності російськомовних шкіл на теренах Сумської області та дійсної потреби їх існування. «Невже у нас є така надважлива потреба утримувати цілі школи з російськомовним навчанням, розуміючи, що в них навчаються українці? Вони здають тести із зовнішнього незалежного оцінювання якості освіти державною мовою і навчання у вищих навчальних закладах їх чекає державною мовою. Також, за інформації батьків, секції та інші позашкільні заходи у більшості міст ведуться російською», – йдеться у запиті.

Тетяна Головко просить збільшити кількість шкіл з українською мовою навчання, створити виключно україномовне середовище у позашкільній освіті та посилити контроль за проведенням заходів патріотичного навчання як у закладах середньої освіти, так і дошкільних.

Поділитися в соціальних мережах